Zamknij Popup
Nude Gray Minimalist Coffee Milk Business Banner

Ginekologia estetyczna? Nie ma się czego wstydzić

09 / 12 / 2021
Joanna Gunarys
Nie ma się czegowstydzić. Ginekologia estetyczna w Trójmieście.

Ginekologia rozwijała się już od starożytności. Pierwsze wytyczne dla medyków spisano w XIV wieku p.n.e. Pierwsza klinika ginekologii w Polsce została założona w XVIII wieku w Krakowie. Współcześnie ta dziedzina nauki nie zajmuje się wyłącznie kwestią leczenia chorób, technik odbierania porodów i opieki okołoporodowej nad pacjentkami. Ginekologia estetyczna wyłoniła się stosunkowo niedawno, ale cieszy się zainteresowaniem kobiet w wielu krajach świata.

 

Czym zajmuje się ginekologia estetyczna?

Jest to gałąź medycyny, bazująca na dorobku naukowym chirurgii, oferująca pacjentkom gruntowne badania medyczne, diagnostykę oraz niezbędne operacje. Zasadniczo mogą z nich korzystać wszystkie kobiety, ale niektóre zabiegi mogą zostać odroczone w czasie, ponieważ nie powinny być przeprowadzane tuż po porodzie lub w trakcie karmienia piersią. W rzadkich przypadkach stan zdrowia pacjentki (spowodowany np. skomplikowanymi chorobami serca) może uniemożliwić interwencję chirurgiczną.

Lekarze specjalizujący się w ginekologii estetycznej często walczą z mitami, którymi obrosła powyższa dziedzina. Należy wyraźnie podkreślić, że potrzeby pacjentek nie są „fanaberią”, ale pozwalają cieszyć się zdrowiem, satysfakcjonującym życiem seksualnym, usunąć dolegliwości intymne lub kompleksy negatywnie wpływające na stan psychiczny kobiet. Rzecz nie powinna być tematem tabu, a już na pewno nie wstydu. Nie ma nic złego w leczeniu lub w poprawianiu tych szczegółów wyglądu, które nas nie satysfakcjonują. Identyczna motywacja prześwieca wielu osobom noszącym aparaty ortodontyczne i nikt z tego powodu ani ich nie potępia, ani z nich nie szydzi.

 

Jakie dolegliwości może wyleczyć ginekologia estetyczna?

Wiele pacjentek odwiedza gdańskie Centum Medyczne Gunarys po porodzie. Część jest niezadowolona ze swojego życia seksualnego. Wadliwa budowa narządów płciowych wywołuje ból lub dyskomfort podczas współżycia i uprawiania sportu. W niektórych przypadkach uniemożliwia prawidłowe zadbanie o higienę, co powoduje nawracające stany zapalne. Ginekologia estetyczna pozwala również na wyleczenie dolegliwości takich jak: wysiłkowe nietrzymanie moczu, bolesne blizny lub zrosty powstałe po nacięciu krocza podczas porodu, zmiany narządów płciowych w wyniku menopauzy. W wielu przypadkach nieleczone dolegliwości są wyjątkowo niekomfortowe, uniemożliwiają codzienne funkcjonowanie, rozpoczęcie życia seksualnego lub czerpanie z niego satysfakcji.

 

Na czym polega poprawa wyglądu narządów płciowych?

To kolejna kwestia, w której może pomóc ginekologia estetyczna. Wadliwa budowa często przyczynia się do braku pewności siebie pacjentki, wstydu, niechęci do życia seksualnego i wywołuje szereg negatywnych następstw natury emocjonalnej. Wszystkie można łatwo wyeliminować. Szczegóły zabiegu oraz oczekiwane efekty lekarz ustala indywidualnie z każdą pacjentką.

 

Jakie zabiegi można wykonać w gdańskim gabinecie ginekologii estetycznej u lek. Joanny Gunarys?

Praktycznie wszystkie, które pomogą pacjentce. Do najczęściej przeprowadzanych należą: poporodowa plastyka krocza, waginoplastyka (plastyka pochwy), labioplastyka (plastyka warg sromowych), laserowe lub chirurgiczne leczenie nietrzymania moczu, lifting, hymenotomia lub hymenoplastyka (usunięcie lub odtworzenie błony dziewiczej).

 

Jak wygląda przygotowanie do zabiegu ginekologii estetycznej?

Analogicznie jak w przypadku innych zabiegów chirurgicznych. Kwalifikacja zostaje poprzedzona ogólnym wywiadem zdrowotnym. Niezbędne jest przeprowadzenie podstawowych badań krwi oraz interpretacja ich wyników przez lekarza. Termin zabiegu synchronizuje się z optymalną datą wynikającą z cyklu miesiączkowego kobiety. Ponieważ wykonuje się go w znieczuleniu, istotna jest również kwestia ewentualnych reakcji alergicznych pacjentek. Przez pewien czas po zabiegu należy powstrzymać się od współżycia seksualnego i uprawiania sportów wysiłkowych.

 

Chcesz umówić się na wizytę do lek. Joanny Gunarys? Zapraszam do kontaktu:
tel. 798 090 748
Portal Znany Lekarz >>

Zobacz również
Miesiączka: czas trwania, ból, nieregularność. Wyjaśniamy wątpliwości.
26 / 04 / 2022

Miesiączka: czas trwania, ból, nieregularność. Wyjaśniamy wątpliwości.

Czytaj więcej
leczenie-stulejki-gdansk
22 / 02 / 2023

Zapytaj urologa - czym jest stulejka?

Czytaj więcej
„Cytologia nie boli”  – rozmowa z lek. Katarzyną Bukato, gdańskie Centrum Medyczne Gunarys
14 / 01 / 2022

„Cytologia nie boli” – rozmowa z lek. Katarzyną Bukato

Czytaj więcej
Popularne zabiegi medycyny estetycznej w gdańskim Centrum Medycznym Gunarys
09 / 12 / 2020

Popularne zabiegi medycyny estetycznej

Czytaj więcej
Antykoncepcja dla kobiet - kryteria wyboru.
24 / 03 / 2022

Antykoncepcja dla kobiet - kryteria wyboru. Rozmowa z naszymi ginekologami.

Czytaj więcej
Efektowne zabiegi medycyny estetycznej w Centrum Medycznym Guanrys, Gdańsk
26 / 11 / 2020

Efektowne zabiegi medycyny estetycznej

Czytaj więcej
Co to jest kwas hialuronowy i do jakich zabiegów się go stosuje
31 / 03 / 2021

Co to jest kwas hialuronowy i do jakich zabiegów się go stosuje?

Czytaj więcej
Korekta zmarszczek mimicznych – obalamy mity
19 / 05 / 2022

Korekta zmarszczek mimicznych – obalamy mity

Czytaj więcej

Centrum Medyczne Gunarys

Al. gen. J. Hallera 134/231, Gdańsk

Napisz do nas

recepcja@gunarys.pl

Umów się na wizytę

+48 798 090 748