Co to jest kwas hialuronowy i do jakich zabiegów się go stosuje?

31 / 03 / 2021
Joanna Gunarys
Co to jest kwas hialuronowy i do jakich zabiegów się go stosuje

Kwas hialuronowy już od wielu lat cieszy się sporym uznaniem na rynku. W medycynie estetycznej znajduje szereg zastosowań i jest wykorzystywany podczas wielu zabiegów w gdańskim Centrum Medycznym Gunarys. Cechuje się tym, że występuje w ludzkim organizmie oraz w każdym organizmie żywym.

 

Czym jest kwas hialuronowy?

Kwas hialuronowy to polisacharyd, jaki znajduje się w organizmach żywych. Ponadto, jest składnikiem płynów ustrojowych oraz budulcem ścian naczyń krwionośnych. Nazwa pochodzi z języka greckiego, przy czym słowo hyalos oznacza szkło. Największa ilość kwasu hialuronowego występuje w naszej skórze w formie hialuronianu sodu. Na przestrzeni lat jego ilość się zmniejsza, co wpływa na powstawanie zmarszczek i wysuszenie skóry. W zabiegach medycyny estetycznej kwas tego rodzaju jest stosowany już od XX wieku w celu wypełnienia i poprawienia jędrności skóry.

 

Jakie właściwości ma kwas hialuronowy?

Kwas hialuronowy ma szereg właściwości, jakie wpływają na to, że jest powszechnie używanym surowcem. Stosowany jest głównie w kosmetyce i w medycynie estetycznej. Ma za zadanie wspierać tworzenie kolagenowych włókien, jakie wiążą się ze sprężystością i jędrnością skóry. Kolejną właściwością jest fakt, że kwas hialuronowy posiada zdolność wiązania dużej ilości wody. Co ciekawe, 1 gram kwasu związać może nawet do 6 litrów wody. To z kolei sprawia, że skóra bez przerwy jest nawilżona. Dodatkowo surowiec współtworzy film łzowy i odpowiada za funkcjonowanie ciała szklistego oka. Jako składnik mazi stawowej pozwala zachować sprężystość chrząstki stawowej i prawidłową ruchomość stawu. Stosowanie kwasu hialuronowego na skórę ochroni przed działaniem czynników zewnętrznych (słońce, wiatr, niskie i wysokie temperatury).

 

Zastosowanie kwasu hialuronowego

Trwałe i skuteczne efekty działania kwasu są uzyskiwane za pomocą zabiegów z zakresu medycyny estetycznej, jakie znaleźć można w naszej ofercie. Medycyna korzysta z takiego rozwiązania, które jest składnikiem wypełniaczy. Wykonywane zabiegi z użyciem kwasu hialuronowego dotyczą głównie:

  • modelowania i podniesienia policzków,
  • niwelowania statycznych zmarszczek,
  • poprawy sprężystości i nawilżenia skóry na dłoniach, twarzy, szyi, dekolcie,
  • korekcji podbródka, fałd nosowo-wargowych i rysów twarzy oraz kształtu ust.

Preparaty posiadające kwas hialuronowy występują w postaci elastycznego i plastycznego żelu, jaki po wprowadzeniu do skóry ma za zadanie wypełniać np. zmarszczki. Zazwyczaj kwas podawany jest jednorazową strzykawką z cienką igłą. Dzięki temu zmniejszona jest bolesność zabiegu, a na skórze nie pozostają żadne ślady. We wrażliwych miejscach specjalista podaje miejscowe znieczulenie, tak aby pacjent odczuwał komfort. Wstrzyknięcie żelu w zmarszczkę wiąże się z powiększeniem objętości w jej okolicy. Dochodzi do nadania odpowiedniego konturu ust lub zredukowania zmarszczek. W efekcie uzyskujemy wygładzenie nieruchomości w zasadzie od razu. Zabiegi najczęściej nie trwają długo, a pełny rezultat widoczny jest po ok. dwóch dniach.

 

Efekty zabiegu z kwasem hialuronowym w gdańskim Centrum Medycznym Gunarys

Efekty zabiegu zauważymy bardzo szybko. Warto zauważyć, że okres utrzymywania kwasu w skórze jest zależny od zastosowanego preparatu i obszaru miejscowego. Po 9-12 miesiącach preparat stopniowo jest wchłaniany, a w jego miejscu pojawia się woda. Po całkowitej resorpcji i rozkładzie w tkance nie pozostają resztki materiałów i zwłóknienia. Skóra prezentuje się młodo i sprężyście, a pacjent cieszy się odzyskaniem pewności siebie.

 

Zachęcamy do zapoznania się z naszą ofertą, w której znajdują się zabiegi z użyciem kwasu hialuronowego.

 

Chcesz umówić się na wizytę? Zapraszam do kontaktu:
tel. 798 090 748
Portal Znany Lekarz >>

Zobacz również
Pielęgnacja skóry latem i bezpieczne opalanie. Centrum Medyczne Gunarys w Gdańsku
04 / 07 / 2022

Pielęgnacja skóry latem i bezpieczne opalanie

Czytaj więcej
Movember_Centrum Medyczne Gunarys badania urologiczne
08 / 11 / 2022

Profilaktyka raka jąder i prostaty

Czytaj więcej
Korekta zmarszczek mimicznych – obalamy mity
19 / 05 / 2022

Korekta zmarszczek mimicznych – obalamy mity

Czytaj więcej
Profilaktyka raka szyjki macicy w Gdańsku
28 / 12 / 2021

Profilaktyka raka szyjki macicy

Czytaj więcej
Ginekologia estetyczna w Gdańsku - co oferuje kobietom?
09 / 05 / 2022

Ginekologia estetyczna - co oferuje kobietom?

Czytaj więcej
Modelowanie ust – wszystko, co musisz wiedzieć o zabiegach w Gdańsku
30 / 06 / 2022

Modelowanie ust – wszystko, co musisz wiedzieć

Czytaj więcej
Tabletka dzień po. Ginekolodzy Trójmiasto.
04 / 08 / 2022

Tabletka dzień po – Trójmiasto

Czytaj więcej
dolina łez eyelight_Centrum Medyczne Gunarys
09 / 10 / 2022

Rewitalizacja okolicy oka

Czytaj więcej

Centrum Medyczne Gunarys

Al. gen. J. Hallera 134/231, Gdańsk

Napisz do nas

recepcja@gunarys.pl

Umów się na wizytę

+48 798 090 748