Ginekologia estetyczna - co oferuje kobietom?

09 / 05 / 2022
Joanna Gunarys
Ginekologia estetyczna w Gdańsku - co oferuje kobietom?

Ginekologia estetyczna to prężnie rozwijająca się dziedzina nauki, która w XXI wieku cieszy się ogromną popularnością i wzbudza zainteresowanie milionów kobiet z wielu krajów świata.

 

Co ginekologia estetyczna w Gdańsku oferuje kobietom?


Najczęściej kojarzona jest z poprawą wyglądu narządów płciowych pacjentki. Wpływa to na polepszenie samopoczucia i samooceny. Ponadto ginekologia estetyczna poprawia życie seksualne pacjentek, pomaga kobietom po porodach, leczy wady budowy anatomicznej (wrodzone lub nabyte), które utrudniają codzienne funkcjonowanie, współżycie seksualne lub w negatywny sposób wpływają na komfort psychiczny.
Z powyższych przyczyn z dobrodziejstw ginekologii estetycznej może korzystać liczne grono kobiet, a przymiotnik „estetyczna” nie oddaje w pełni szerokiego zakresu usług. Część naszych pacjentek borykała się bowiem z problemami takimi jak na przykład wysiłkowe nietrzymanie moczu lub potrzebowała regeneracji okolic intymnych po skomplikowanym porodzie.

 

Jak przebiegają zabiegi ginekologii estetycznej w Centrum Medycznym Gunarys w Gdańsku?

Wszystkie zabiegi z zakresu ginekologii estetycznej, oferowane przez Centrum Medyczne Gunarys, są wykonywane w znieczuleniu miejscowym. Trwają zazwyczaj 30 minut, maksymalnie 45. Podczas planowania zabiegu, konieczne jest uwzględnienie cyklu miesiączkowego kobiety. Nie przeprowadza się go podczas menstruacji, jak również w tygodniu poprzedzającym miesiączkę. Zaleca się aby data zabiegu poprzedzała termin spodziewanej menstruacji o minimum 10 dni. Pacjentki uzyskają od lekarzy obszerną instrukcję, dotyczącą postepowania i zachowania po zabiegu, które przyśpieszą proces leczenia.

 

Ginekologia estetyczna - zabiegi w Centrum Medycznym Gunarys

Centrum Medyczne Gunarys oferuje następujące zabiegi:

  • Wycięcie zmian skórnych okolicy sromu/krocza;
  • Wypełnienie warg sromowych większych wypełniaczem tkankowym;
  • Regeneracja okolic intymnych;
  • uwrażliwienie łechtaczki oraz miejsc orgazmogennych autologicznym wypełniaczem pozyskiwanym z krwi pacjentki;
  • Plastyka warg sromowych mniejszych (labioplastyka);
  • Laserowa rewitalizacja pochwy;
  • Laserowe leczenie wysiłkowego nietrzymania moczu.

Wszystkie są poprzedzone konsultacją z lekarzem specjalistą, który poinformuje pacjentkę, na jakie efekty może liczyć i doradzi w wyborze najbardziej odpowiedniego zabiegu.


Poprawa wyglądu narządów płciowych


Pacjentki niezadowolone z wyglądu swoich narządów płciowych najczęściej decydują się na wypełnienie warg sromowych wypełniaczem tkankowym oraz plastykę warg sromowych. Warto pamiętać, że drugi ze wspomnianych zabiegów zalecany jest również z powodów zdrowotnych. Wadliwa budowa anatomiczna może wywoływać podrażnienia narządów płciowych, na przykład poprzez ocieranie wrażliwej skóry o bieliznę. W skrajnych przypadkach utrudnia to lub uniemożliwia uprawianie niektórych sportów. Może również prowadzić do nawracających infekcji dróg rodnych. Oferowane zabiegi rozwiązują powyższe problemy. Plastyka narządów płciowych ma ogromne znaczenie dla samopoczucia pacjentek i polecana jest każdej kobiecie, która wstydzi się lub odczuwa pewnego rodzaju zahamowania, negatywnie wpływające na jej życie seksualne oraz samoocenę.

 

Zabiegi dla kobiet po porodzie

Większość naszych pacjentek po porodzie decyduje się na laserową rewitalizację pochwy oraz regenerację okolic intymnych. Pierwszy z zabiegów polega na odżywieniu śluzówki i zwiększeniu jej napięcia. Pomaga w przypadku nadmiernej suchości, podrażnienia, zmian na śluzówce. Zaleca się go kobietom, które po porodzie siłami natury, cierpią na tak zwany zespół luźnej pochwy. Laserowa rewitalizacja pomaga również w przypadku dolegliwości wywołanych przez nacięcie krocza.

 

Nietrzymanie moczu

Problem nietrzymania moczu (inkontynencja) bardzo często dotyka kobiet. Szacuje się, że boryka się z nim prawie co trzecia kobieta. Rzecz nasila się z wiekiem, po porodach, podczas menopauzy. Dolegliwość można wyleczyć za pomocą zabiegu laserowego, do czego gorąco zachęcamy. Wszystkie nasze pacjentki zapewniały, że zabieg odmienił ich życie, niwelując wyjątkowo krępujący i utrudniający normalne funkcjonowanie problem.

 

Regeneracja okolic intymnych

Powyższy zabieg wykonuje się z wykorzystaniem wypałniacza tkankowego oraz autologicznego wypełniacza pozyskiwanego z krwi pacjentki. Często korzystają z niego kobiety po porodzie, zabiegach chirurgicznych lub skomplikowanej infekcji dróg rodnych i narządów płciowych.

 

Poprawa życia seksualnego

Dla kobiet pragnących poprawić swoje życie seksualne przeznaczony jest zabieg O!-SHOT, wykonywany z użyciem autologicznego wypełniacza pozyskiwanego z krwi pacjentki, który w znaczący sposób zwiększa satysfakcję ze współżycia. O ile na przeszkodzie stoją inne czynniki, natury psychologicznej, wynikające z dyskomfortu spowodowanego niezadowoleniem z wyglądu narządów płciowych, warto rozważyć zabiegi estetyczne. Jeśli współżycie wiąże się z bólem wynikającym z nadmiernej suchości, zaleca się przeprowadzenie laserowej rewitalizacji pochwy. W każdym przypadku lekarz ginekolog doradzi pacjentkom, co będzie dla nich najlepsze.

 

Chcesz dowiedzieć się więcej na temat zabiegów z zakresu ginekologii estetycznej? Chcesz w spokojnej i intymnej atmosferze rozwiać swoje wątpliwości? Serdecznie zapraszamy do kontaktu i umówienia się na wizytę do lek. Joanny Gunarys.

 

Centrum Medyczne Gunarys w Gdańsku
Al. gen. J. Hallera 134/231
Gdańsk

tel. 798 090 748
Portal Znany Lekarz >>

joanna-gunarys-chirurg-plastyka-powiek-gdansk
Joanna Gunarys
Specjalistka Chirurgii Ogólnej, plastyka powiek, medycyna estetyczna, ginekologia estetyczna
Zobacz listę wszystkich publikacji
Zobacz również
redukcja drugiego podbródka- liposukcja gdansk
23 / 03 / 2024

Liposukcja podbródka - czyli Jak szybko pozbyć się drugiego podbródka?

Czytaj więcej
„Rak szyjki macicy jest groźny. Kobiety, badajcie się regularnie”
18 / 01 / 2022

„Rak szyjki macicy jest groźny. Kobiety, badajcie się regularnie” – rozmowa z lek. Katarzyną Bukato

Czytaj więcej
Movember_Centrum Medyczne Gunarys badania urologiczne
08 / 11 / 2022

Profilaktyka raka jąder i prostaty

Czytaj więcej
leczenie-stulejki-gdansk
22 / 02 / 2023

Zapytaj urologa - czym jest stulejka?

Czytaj więcej
Laser frakcyjny – odmłodniej na jesień w Gdańsku
06 / 10 / 2021

Laser frakcyjny – odmłodniej na jesień

Czytaj więcej
Tabletka dzień po. Ginekolodzy Trójmiasto.
04 / 08 / 2022

Tabletka dzień po – Trójmiasto

Czytaj więcej
Jak prawidłowo zadbać o twarz, aby mieć jak najmniej zmarszczek?
12 / 12 / 2021

Step by step. Jak prawidłowo zadbać o twarz, aby mieć jak najmniej zmarszczek?

Czytaj więcej
„Cytologia nie boli”  – rozmowa z lek. Katarzyną Bukato, gdańskie Centrum Medyczne Gunarys
14 / 01 / 2022

„Cytologia nie boli” – rozmowa z lek. Katarzyną Bukato

Czytaj więcej

Centrum Medyczne Gunarys

Al. gen. J. Hallera 134/231, Gdańsk

Napisz do nas

recepcja@gunarys.pl

Umów się na wizytę

+48 798 090 748