Ginekologia estetyczna - co oferuje kobietom?

09 / 05 / 2022
Joanna Gunarys
Gdansk_Centrum Medyczne Gunarys_ginekologia estetyczna

Ginekologia estetyczna to prężnie rozwijająca się dziedzina nauki, która w XXI wieku cieszy się ogromną popularnością i wzbudza zainteresowanie milionów kobiet z wielu krajów świata.

 

Co ginekologia estetyczna oferuje kobietom?


Najczęściej kojarzona jest z poprawą wyglądu narządów płciowych pacjentki. Wpływa to na polepszenie samopoczucia i samooceny. Ponadto ginekologia estetyczna poprawia życie seksualne pacjentek, pomaga kobietom po porodach, leczy wady budowy anatomicznej (wrodzone lub nabyte), które utrudniają codzienne funkcjonowanie, współżycie seksualne lub w negatywny sposób wpływają na komfort psychiczny.
Z powyższych przyczyn z dobrodziejstw ginekologii estetycznej może korzystać liczne grono kobiet, a przymiotnik „estetyczna” nie oddaje w pełni szerokiego zakresu usług. Część naszych pacjentek borykała się bowiem z problemami takimi jak na przykład wysiłkowe nietrzymanie moczu lub potrzebowała regeneracji okolic intymnych po skomplikowanym porodzie.

 

Jak przebiegają zabiegi?

Wszystkie zabiegi z zakresu ginekologii estetycznej, oferowane przez Centrum Medyczne Gunarys, są wykonywane w znieczuleniu miejscowym. Trwają zazwyczaj 30 minut, maksymalnie 45. Podczas planowania zabiegu, konieczne jest uwzględnienie cyklu miesiączkowego kobiety. Nie przeprowadza się go podczas menstruacji, jak również w tygodniu poprzedzającym miesiączkę. Zaleca się aby data zabiegu poprzedzała termin spodziewanej menstruacji o minimum 10 dni. Pacjentki uzyskają od lekarzy obszerną instrukcję, dotyczącą postepowania i zachowania po zabiegu, które przyśpieszą proces leczenia.

 

Ginekologia estetyczna - zabiegi w Centrum Medycznym Gunarys

Centrum Medyczne Gunarys oferuje następujące zabiegi:

  • Wycięcie zmian skórnych okolicy sromu/krocza;
  • Wypełnienie warg sromowych większych wypełniaczem tkankowym (Desiral);
  • Regeneracja okolic intymnych;
  • O!-SHOT- uwrażliwienie łechtaczki oraz miejsc orgazmogennych autologicznym wypełniaczem pozyskiwanym z krwi pacjentki (Regeneris);
  • Plastyka warg sromowych mniejszych (labioplastyka);
  • Laserowa rewitalizacja pochwy;
  • Laserowe leczenie wysiłkowego nietrzymania moczu.

Wszystkie są poprzedzone konsultacją z lekarzem specjalistą, który poinformuje pacjentkę, na jakie efekty może liczyć i doradzi w wyborze najbardziej odpowiedniego zabiegu.


Poprawa wyglądu narządów płciowych


Pacjentki niezadowolone z wyglądu swoich narządów płciowych najczęściej decydują się na wypełnienie warg sromowych wypełniaczem tkankowym oraz plastykę warg sromowych. Warto pamiętać, że drugi ze wspomnianych zabiegów zalecany jest również z powodów zdrowotnych. Wadliwa budowa anatomiczna może wywoływać podrażnienia narządów płciowych, na przykład poprzez ocieranie wrażliwej skóry o bieliznę. W skrajnych przypadkach utrudnia to lub uniemożliwia uprawianie niektórych sportów. Może również prowadzić do nawracających infekcji dróg rodnych. Oferowane zabiegi rozwiązują powyższe problemy. Plastyka narządów płciowych ma ogromne znaczenie dla samopoczucia pacjentek i polecana jest każdej kobiecie, która wstydzi się lub odczuwa pewnego rodzaju zahamowania, negatywnie wpływające na jej życie seksualne oraz samoocenę.

 

Zabiegi dla kobiet po porodzie

Większość naszych pacjentek po porodzie decyduje się na laserową rewitalizację pochwy oraz regenerację okolic intymnych. Pierwszy z zabiegów polega na odżywieniu śluzówki i zwiększeniu jej napięcia. Pomaga w przypadku nadmiernej suchości, podrażnienia, zmian na śluzówce. Zaleca się go kobietom, które po porodzie siłami natury, cierpią na tak zwany zespół luźnej pochwy. Laserowa rewitalizacja pomaga również w przypadku dolegliwości wywołanych przez nacięcie krocza.

 

Nietrzymanie moczu

Problem nietrzymania moczu (inkontynencja) bardzo często dotyka kobiet. Szacuje się, że boryka się z nim prawie co trzecia kobieta. Rzecz nasila się z wiekiem, po porodach, podczas menopauzy. Dolegliwość można wyleczyć za pomocą zabiegu laserowego, do czego gorąco zachęcamy. Wszystkie nasze pacjentki zapewniały, że zabieg odmienił ich życie, niwelując wyjątkowo krępujący i utrudniający normalne funkcjonowanie problem.

 

Regeneracja okolic intymnych

Powyższy zabieg wykonuje się z wykorzystaniem wypałniacza tkankowego oraz autologicznego wypełniacza pozyskiwanego z krwi pacjentki (Regeneris). Często korzystają z niego kobiety po porodzie, zabiegach chirurgicznych lub skomplikowanej infekcji dróg rodnych i narządów płciowych.

 

Poprawa życia seksualnego

Dla kobiet pragnących poprawić swoje życie seksualne przeznaczony jest zabieg O!-SHOT, wykonywany z użyciem autologicznego wypełniacza pozyskiwanego z krwi pacjentki (Regeneris), który w znaczący sposób zwiększa satysfakcję ze współżycia. O ile na przeszkodzie stoją inne czynniki, natury psychologicznej, wynikające z dyskomfortu spowodowanego niezadowoleniem z wyglądu narządów płciowych, warto rozważyć zabiegi estetyczne. Jeśli współżycie wiąże się z bólem wynikającym z nadmiernej suchości, zaleca się przeprowadzenie laserowej rewitalizacji pochwy. W każdym przypadku lekarz ginekolog doradzi pacjentkom, co będzie dla nich najlepsze.

 

Chcesz dowiedzieć się więcej na temat zabiegów z zakresu ginekologii estetycznej? Chcesz w spokojnej i intymnej atmosferze rozwiać swoje wątpliwości? Serdecznie zapraszamy do kontaktu i umówienia się na wizytę do lek. Joanny Gunarys.

 

Centrum Medyczne Gunarys w Gdańsku
tel. 798 090 748
Portal Znany Lekarz >>

Zobacz również
Menopauza_ blog_Centrum Medyczne Gunarys
16 / 05 / 2022

Menopauza – czy jest się czego bać?

Czytaj więcej
Rak szyjki macicy_Centrum Medyczne_Guanrys gdansk
18 / 01 / 2022

„Rak szyjki macicy jest groźny. Kobiety, badajcie się regularnie” – rozmowa z lek. Katarzyną Bukato

Czytaj więcej
Na czym polega liposukcja podbródka
31 / 03 / 2021

Na czym polega liposukcja podbródka?

Czytaj więcej
Co to jest kwas hialuronowy i do jakich zabiegów się go stosuje
31 / 03 / 2021

Co to jest kwas hialuronowy i do jakich zabiegów się go stosuje?

Czytaj więcej
Toksyna_Centrum Medyczne Gunarys_gdansk
19 / 05 / 2022

Korekta zmarszczek mimicznych – obalamy mity

Czytaj więcej
Laser frakcyjny – odmłodniej na jesień
06 / 10 / 2021

Laser frakcyjny – odmłodniej na jesień

Czytaj więcej
Obalamy mity proktologia to nie wstyd!
15 / 11 / 2021

Obalamy mity: proktologia to nie wstyd!

Czytaj więcej
Guanrys_rak szyjki macicy
28 / 12 / 2021

Profilaktyka raka szyjki macicy

Czytaj więcej

Centrum Medyczne Gunarys

Al. gen. J. Hallera 134/231, Gdańsk

Napisz do nas

recepcja@gunarys.pl

Umów się na wizytę

+48 798 090 748