Zamknij Popup
Nude Gray Minimalist Coffee Milk Business Banner

Odejmij lat twarzy, szyi, dłoniom i powiekom. Lipotransfer w medycynie estetycznej.

18 / 10 / 2021
Joanna Gunarys
Lipotransfer w medycynie estetycznej. Zabiegi w Gdańsku

Czy kiedykolwiek słyszałaś słowo „lipotransfer” lub „lipofilling” w kontekście zabiegów medycyny estetycznej? Z czymś się kojarzy ale nie do końca wiesz z czym? Do zabiegu lipotransferu używa się tkanki tłuszczowej pacjenta. Brzmi jak marzenie osoby chcącej pozbyć się niechcianych kilogramów ale niestety nic z tego … Do zabiegu używa się znikomej ilości tłuszczu, który jest jednym z najbezpieczniejszych materiałów do odbudowy utraconej objętości oraz regeneracji skóry. Zabieg ten, stosowany jest od lat w zabiegach medycyny estetycznej. Redukuje efekty starzenia się twarzy, powiek, szyi czy dłoni. Tak, w dzisiejszych czasach to mit, że wiek kobiety czy mężczyzny zawsze zdradzą szyja i dłonie. Dzięki zabiegowi lipotransferu nasz wiek jest naszą tajemnicą, której nie zdradzą już ani szyja ani dłonie!

 

Lipotransfer – niech tłuszcz pracuje na nasze piękno!

Nasz własny tłuszcz to najlepszy materiał do modelowania ciała i wypełniania ubytków. Dodatkowo, uzyskiwany w wyniku obróbki koncentrat tłuszczowy zawiera w sobie cenne komórki macierzyste, które mają silne działanie regenerujące i stymulujące tkankę skórną. W czasie jednego zabiegu, nie tylko uzyskujemy poprawę owalu twarzy czy przywrócenie jej utraconej symetrii i objętości, ale także zapewniamy obszarowi, który jest poddany zabiegowi silną stymulację i odnowienie.

 

Rewelacyjne efekty lipofillingu, co potwierdzają moi pacjenci, widoczne są w krótkim czasie po zabiegu. Co bardzo ważne, z racji tego, że nasz tłuszcz jest naturalnym wypełniaczem, dzięki jego użyciu, minimalizujemy ryzyko jego odrzucenia lub reakcji alergicznej organizmu.

 

Jakie partie ciała?

Naturalny wypełniacz w postaci tłuszczu może być bezpiecznie stosowany na wszystkie partie ciała. Zabiegi lipoliftingu, które najczęściej wykonuję obejmują: twarz, szyję i dekolt. Podczas lipotransferu modeluję policzki, wyrównuję asymetrię twarzy i redukuję bruzdy. Ze względu na silne właściwości regeneracyjne, tłuszcz możemy również wykorzystać do redukcji różnego rodzaju blizn, albo poprawy jakości skóry. Lipotransfer świetnie sprawdza się przy regeneracji wiotkości skóry w obrębie grzbietów dłoni. Skóra na dłoniach jest bardzo delikatna i szybko się starzeje. Dodatkowo, nie zapominamy o tym, że traktujemy ją codziennie dziesiątkami preparatów chemicznych takich jak np. płyn do mycia naczyń, proszki doprania i inne detergenty, zapominamy o rękawiczkach w zimie… wymieniać można bez końca. Większość z nas robi w tym momencie szybki rachunek sumienia, czy zgadłam? Przeszczep tłuszczu bardzo silnie regeneruje dłonie: cofa oznaka starzenia, poprawia jakość skóry oraz przywraca młodszy wygląd.

 

Jak wygląda zabieg lipotransferu w Centrum Medycznym Gunarys w Gdańsku?

Procedura zabiegu lipotransferu przebiega w kilku etapach. Najpierw przy pomocy specjalnej kaniuli pobieram tkankę tłuszczową z miejsc, w której występuje jej nadmiar – najczęściej jest to dolna partia brzucha, lub dolna powierzchnia uda. Materiał tłuszczowy poddaję następnie specjalnej separacji i przygotowaniu do takiej formy, jaki jest niezbędna w procesie dalszego zabiegu.

 

Preparat możemy podzielić na kilka frakcji. Jedną z nich jest działanie wolumetryczne czyli odbudowanie objętości w obrębie policzków, ust czy skroni. Efektem takiego zabiegu będzie przywrócenie utraconej symetrii twarzy. Można również przygotować preparat, który ma działanie wybitnie regeneracyjnie, bez efektu objętościowego. Wszystko zależy od partii ciała jaki jest poddawany zabiegowi oraz celom jaki sobie postawiliśmy. Preparat podawany jest specjalną kaniulą.

 

Kiedy efekty?

Lipotransfer to cudowny zabieg! Jego pierwsze efekty widoczne są już zaraz po zabiegu. Nie ma potrzeby hospitalizacji więc po zabiegu od razu wraca się do domu. Lipotransferu nie należy mylić z liposukcją, w trakcie której odsysamy trzy, cztery litry tłuszczu, a pacjent wymaga nadzoru pozabiegowego. Obszar poddany lipofillingowi może być tkliwy przez kilka dni, jednak tego typu objawy z każdym dniem ustępują. Muszę zaznaczyć, że z racji tego, że tłuszcz jako naturalny składnik naszego ciała, ulega po przeszczepieniu częściowemu wchłonięciu. Dlatego w momencie podawania tkanki tłuszczowej w obręb wybranych okolic, musimy zrobić tzw. hiperkorekcję, czyli podać więcej tłuszczu niż byśmy chcieli, uwzględniając to, że kilkanaście procent tłuszczu się wchłonie. Ile? U każdego pacjenta jest inaczej. Na ten proces ma wpływ styl życia, odżywianie, palenie papierosów czy intensywne odchudzanie – tłuszcz wówczas „znika” na całym ciele, także w miejscach podanych lipotransferowi.

 

Skuteczność zabiegu lipotransferu na wiele lat

Mimo możliwego zaniku tkanki tłuszczowej w miejscu jej podania, warto podkreślić, że efekt lipotransferu jest długotrwały, o czym przekonują się nawet po latach, moje pacjentki. Efekty wypełnienia tłuszczem utrzymują się przez wiele lat. Po kilku latach od lipofillingu, objętość tłuszczu w miejscu jego podania dalej sięga nawet 70 – 80 procent.

 

By podtrzymać ten efekt, w przyszłości warto zabieg powtórzyć. Nasz organizm z wiekiem się zmienia. Oczywiście zabiegi regeneracyjne z użyciem własnej tkanki tłuszczowej mają lepszy efekt w porównaniu do innych zabiegów, jednak także nie starczają raz na całe życie.

 

Warto pamiętać

Więcej niż jeden zabieg może być wymagany w przypadku dużej asymetrii twarzy. Czy będzie on potrzebny, ocenić to możemy najpóźniej po sześciu, siedmiu miesiącach od jego przeprowadzenia. W momencie, gdy proces regeneracji, odbudowy i wygojenia się zakończy. Nie zawsze drugi zabieg jest regułą, jednak niewykluczone, że wówczas tkankę tłuszczową trzeba będzie dopełnić.

 

Chcesz umówić się na wizytę do lek. Joanny Guanrys? Zapraszam do kontaktu:
tel. 798 090 748
Portal Znany Lekarz >>

Zobacz również
Na czym polega liposukcja podbródka?
31 / 03 / 2021

Na czym polega liposukcja podbródka?

Czytaj więcej
brzuch po porodzie - rozejście mięśni prostych brzucha
07 / 07 / 2023

Ciało po porodzie - poporodowa niewydolność przedniej ściany brzucha (PPAWIS)

Czytaj więcej
Nici liftingujące PDO. jak wygląda zabieg w Centrum Medyczne Gunarys w Gdańsku
23 / 01 / 2022

Nici liftingujące PDO

Czytaj więcej
Leczenie laserowe torbieli wlosowej pinoidalnej_SILAC
20 / 05 / 2023

Leczenie laserowe torbieli włosowej (pinoidalnej) - SILAC

Czytaj więcej
Gunarys_Gdansk_ginekolog_Pessaroterapia - bezbolesne leczenie wypadania narządu rodnego
23 / 03 / 2023

Pessaroterapia - bezbolesne leczenie wypadania narządu rodnego

Czytaj więcej
Młodsza i jedrniejsza skora – zalety radiofrekwencji mikroigłowej_Gunarys
25 / 04 / 2023

Młodsza i jędrniejsza skóra – poznaj zalety radiofrekwencji mikroigłowej

Czytaj więcej
Popularne zabiegi medycyny estetycznej w gdańskim Centrum Medycznym Gunarys
09 / 12 / 2020

Popularne zabiegi medycyny estetycznej

Czytaj więcej
Centrum Medyczne Gunarys_aktywnosc kobiet w ciazy
14 / 02 / 2023

Aktywność fizyczna kobiet w ciąży

Czytaj więcej

Centrum Medyczne Gunarys

Al. gen. J. Hallera 134/231, Gdańsk

Napisz do nas

recepcja@gunarys.pl

Umów się na wizytę

+48 798 090 748