Zamknij Popup
Nude Gray Minimalist Coffee Milk Business Banner

Laser frakcyjny – odmłodniej na jesień

06 / 10 / 2021
Joanna Gunarys
Laser frakcyjny – odmłodniej na jesień w Gdańsku

Skóra twarzy świeższa, mocniej napięta, bardziej elastyczna i po prostu… młodsza. "Brzmi to jak slogan z reklamy, ale po wykonaniu naprawdę dużej ilości zabiegów laserem frakcyjnym, zdecydowanie mogę stwierdzić, że jest on prawdziwym pogromcą zmarszczek, przebarwień i blizn! Setki pacjentów korzystających w moim gabinecie z zabiegu lasera frakcyjnego nie może się mylić, prawda?" - przekonuje lek. Joanna Gunarys.

 

Kiedy?

Jesień to idealny czas na tego typu zabieg na twarz. Październik i nieco chłodniejsze kolejne miesiące, z mniejszą ilością słonecznych dni, to idealna pora aby poświęcić nieco więcej uwagi swojej skórze a jeśli dzięki temu można odjąć sobie kilka lat, to czemu nie? Laser frakcyjny realnie cofa oznaki starzenia i odmładza w sposób naturalny. Działa inaczej niż tzw. wypełniacze, które pewne rzeczy maskują, ale tak naprawdę nie sprawiają, że skóra naprawdę staje się młodsza. Pytanie, które często się pojawia podczas rozmów z pacjentami to „Pani doktor, a jak działa laser frakcyjny”?

 

Jak działa laser frakcyjny?

Światło lasera frakcyjnego CO2 wnika w głąb skóry i jest pochłaniane przez zawartą w komórkach wodę. Nie wnikając w szczegóły tego procesu, możemy powiedzieć, że pod wpływem promieniowania woda w komórce błyskawicznie się podgrzewa, a następne odparowuje co powoduje silną stymulację skóry do odbudowy. Odpowiednio dobieram wszystkie parametry lasera, tak by osiągnąć zadowalający efekt, czyli pobudzić skórę do odbudowy i regeneracji. Dzięki zabiegowi skóra zaczyna produkować nowe włókna kolagenowe, następuje proces jej silnej przebudowy. Twarz zyskuje młodszy i promienny wygląd!

Zabieg laserem frakcyjnym nie jest oczywiście jedynie dla kobiet! Panowie też o siebie dbają i często z tego zabiegu jesienią korzystają. Żeby jednak cieszyć się bardziej napiętą, elastyczniejszą i po prostu młodszą skórą, do zabiegu należy się odpowiednio przygotować.  Jednoznacznej odpowiedzi na to pytanie nie ma, tak jak nie istnieje jeden protokół na wykonanie tego zabiegu. Zawsze najpierw oceniam stan skóry pacjentów i wtedy podejmuję decyzję. U niektórych osób zabieg odmładzania laserem frakcyjnym można wykonać „z marszu”, niektórym pacjentom, by osiągnąć jeszcze lepszy efekt zalecam, by od czterech do sześciu tygodniu przed zabiegiem stosowali preparaty mocno stymulujące odnowę komórkową np z witaminą C i retinolem. Efekt lasera jest wtedy bardziej spektakularny, a proces gojenia szybszy.

 

Jak przebiega zabieg laserem frakcyjnym w Centrum Medycznym Gunarys w Gdańsku?

Jak wygląda sam zabieg laserem frakcyjnym? Trwa dosyć krótko. Na początku twarz pacjenta znieczulam kremem. Po kilkunastu minutach usuwam krem i wykonuję zabieg. Okres rekonwalescencji po nim trwa około tygodnia. Przez pierwsze dwa, trzy dni skóra jest zaczerwieniona, możemy porównać to do lekkiego oparzenia słonecznego. Wówczas polecam stosowanie specjalnego kremu regenerującego, który przyspiesza gojenie. Po około trzech dniach skóra robi się bardziej brązowa i rozpoczyna się proces złuszczania. Sam proces złuszczania trwa kilka dni. Po ok. siedmiu, dziesięciu dniach, skóra jest w pełni wygojona i pacjent nie powinien odczuwać już żadnych dolegliwości. Czas pracy zdalnej to również idealny moment na poddanie się temu zabiegowi – nie mamy dyskomfortu pokazywania „nie idealnego ja” postronnym osobom.

Warto pamiętać, że proces przebudowy skóry jest nieco dłuższy, trwa około dwóch miesięcy, co związane jest z naturalnym cyklem regeneracji skóry. Przez jakiś czas po zabiegu skóra może być nieco nadreaktywna, np. przy zmianach temperatury czy w stresie. To także normalna reakcja. Powodowana jest wzrostem nowych naczyń krwionośnych, co sprawia, że skóra jest bardziej reaktywna.

 

Po zabiegu laserem frakcyjnym, nie zapomnij.

Po zabiegu laserem frakcyjnym u lek. Joanny Gunarys w gdańskim Centrum Medycznym Gunarys nie powinniśmy oczywiście zapominać o pielęgnacji skóry twarzy w warunkach domowych – krem z witaminą A na noc i krem z witaminą C na dzień, żeby wzmocnić skórę, to dobre rozwiązania. Jakich kremów użyć? O preparatach także chętnie opowiadam w czasie konsultacji.

Jak często odwiedzić gabinet medycyny estetycznej by wykonać zabieg z użyciem lasera frakcyjnego? W przypadku skóry niezniszczonej taki zabieg wykonujemy, raz, dwa razy do roku. W przypadku gdy mamy do czynienia z dużym uszkodzeniem skóry, tych zabiegów może być więcej oraz muszą być powiązane z innymi zabiegami z zakresu medycyny estetycznej.

Na koniec dodam, że twarz to nie jedyna część ciała, na którą działa laser. Np. rozstępy na brzuchu czy odświeżenie i poprawa jakości skóry w obrębie dolnej powieki – także w tych przypadkach możemy użyć lasera frakcyjnego. Laser w obrębie dolnej powieki pomaga czasami uniknąć zabiegu chirurgicznego.


Chcesz umówić się na wizytę? Zapraszam do kontaktu:
Centrum Medyczne Gunarys
Al. gen. J. Hallera 134/231
Gdańsk
e-mail: recepcja@gunarys.pl
tel. 798 090 748

Zobacz również
kolposkopia-HPV-gdansk
07 / 12 / 2022

Kolposkopia - najlepsza metoda wczesnego wykrywania raka szyjki macicy

Czytaj więcej
Leczenie laserowe torbieli wlosowej pinoidalnej_SILAC
20 / 05 / 2023

Leczenie laserowe torbieli włosowej (pinoidalnej) - SILAC

Czytaj więcej
Gunarys_Gdansk_ginekolog_Pessaroterapia - bezbolesne leczenie wypadania narządu rodnego
23 / 03 / 2023

Pessaroterapia - bezbolesne leczenie wypadania narządu rodnego

Czytaj więcej
Centrum Medyczne Gunarys_zabiegi zluszczajace
15 / 12 / 2022

Zabiegi złuszczające najlepsze na zimę

Czytaj więcej
Profilaktyka raka szyjki macicy w Gdańsku
28 / 12 / 2021

Profilaktyka raka szyjki macicy

Czytaj więcej
Osocze bogatopłytkowe — lek. Joanna Guanrys obala mity
02 / 05 / 2022

Osocze bogatopłytkowe — fakty i mity

Czytaj więcej
Na czym polega liposukcja podbródka?
31 / 03 / 2021

Na czym polega liposukcja podbródka?

Czytaj więcej
Efektowne zabiegi medycyny estetycznej w Centrum Medycznym Guanrys, Gdańsk
26 / 11 / 2020

Efektowne zabiegi medycyny estetycznej

Czytaj więcej

Centrum Medyczne Gunarys

Al. gen. J. Hallera 134/231, Gdańsk

Napisz do nas

recepcja@gunarys.pl

Umów się na wizytę

+48 798 090 748