
Leczenie pessarem jest to sposób na bezinwazyjne rozwiązanie problemów związanych z opadaniem narządu rodnego kobiety. Do najczęstszych objawów jakie zgłaszają Pacjentki w gabinecie ginekologicznym należą: uczucie dyskomfortu, bólu oraz trudności z utrzymaniem moczu.
W codziennej praktyce leczenia zaburzeń statyki narządu, w pierwszej kolejności, wybieramy metody nieoperacyjne. W przypadku, kiedy nie przynoszą one poprawy planowany jest zabieg operacyjny.
Pessar to silikonowe wkładki, które każda z Pacjentek może dopasować dla siebie indywidualnie pod względem kształtu i wielkości. Materiał z jakiego jest wykonany pessar jest w pełni antyseptyczny, aby wyeliminować ryzyko powstania infekcji podczas jego stosowania.
Najważniejszym korkiem jest dokładne badanie oraz wizyta u ginekologa, który pomoże w doborze odpowiedniego rozmiaru pessara. Należy pamiętać, że zbyt mały rozmiar pessara, nie spełni swojej funkcji i Pacjentka nie będzie widziała żadnych efektów leczenia. Zbyt duży rozmiar, może z kolei spowodować wysunięcie się wkładki z pochwy czy stwarzać trudność w założeniu czy usunięciu.
Pessar wyciągamy przeważnie na noc - nie ma konieczności używania go przez cała dobę. Należy pamiętać, aby podczas zakładania i ściągania zachować odpowiednią higienę rak, i za każdym razem dokładnie umyć pessaar wodą z mydłem a następnie odkazić np. Octaniseptem. Dobrze dopasowany pessaar jest wygodny i nie czuć go podczas codziennego funkcjonowania.
Należy również pamiętać, że przed stosunkiem płciowym pessaar musi zostać usunięty.
Zapraszamy na wizyty do lekarzy ginekologów Centrum Medycznego Gunarys:
Zarezerwuj termin wizyty telefonicznie pod numerem 798 090 748 lub drogą elektroniczną