Efektowne zabiegi medycyny estetycznej

26 / 11 / 2020
Joanna Gunarys
Efektowne zabiegi medycyny estetycznej w Centrum Medycznym Guanrys, Gdańsk

Zabiegi medycyny estetycznej pozwalają poczuć się pięknie na co dzień. Bazują one na wykorzystywaniu specjalnych narzędzi, które pozwalają uzyskać zamierzone efekty. Z jakich zabiegów warto skorzystać? Czym się cechują?

 

Medycyna estetyczna Gdańsk

Medycyna estetyczna pozwala zachować zdrowy wygląd skóry, zniwelować problemy z potliwością, czy też pozbyć się niedoskonałości różnego rodzaju. Za pomocą efektownych zabiegów zwiększyć można pewność siebie i zlikwidować defekty urody, które spędzają niejednokrotnie sen z powiek. Jako specjaliści z zakresu medycyny estetycznej w Gdańsku korzystamy z zabiegów różnego typu, które dostosowane zostają do danego pacjenta i jego oczekiwań. Przeprowadzają je chirurdzy z wieloletnim doświadczeniem, którzy zapewniają komfort i bezpieczeństwo. To z kolei sprawia, że szybko uzyskamy pożądane rezultaty.

 

Plastyka powiek - zabieg w gdańskim Centrum Medycznym Gunarys

Plastyka powiek, inaczej blefaroplastyka, polega na wycięciu nadmiaru skóry zgromadzonej w zakresie górnej powieki. W tym przypadku korzysta się ze znieczulenia miejscowego, a sam zabieg trwa około godziny. Szwy usuwane są po kilku dniach, natomiast po operacji można wrócić do domu. Okazuje się, że efekty utrzymują się nawet do kilkunastu lat, przy czym bardzo często wystarczy jednorazowo z niego skorzystać.

 

Z zabiegu skorzystać mogą pacjenci w różnym wieku i bez względu na płeć. Wiotkość skóry powiek jest złożoną kwestią i dotyczy wieku, budowy anatomicznej oka, czy też ekspozycji na promienie słoneczne. Zazwyczaj na takie rozwiązanie decydują się osoby cierpiące na nadmierną wiotkość powiek i utratę elastyczności skóry.

 

Osocze bogatopłytkowe oraz kwas hialuronowy

Mezoterapia silnie regenerująca  polegająca na wykorzystaniu działania kwasu hialuronowego oraz osocza bogatopłytkowego. Kwas hialuronowy zapewnia silne nawilżenie skóry, osocze natomiast zagęszcza naszą skórę, stymuluję procesy naprawcze dzięki czemu uzyskujemy wielokierunkową regenerację skóry.

 

Lipotransfer

Kolejnym zabiegiem cieszącym się sporym uznaniem jest lipotransfer, czyli autologiczny przeszczep tłuszczu. Bazuje na pobraniu tkanki tłuszczowej od pacjenta oraz przeszczepieniu w daną partię ciała. To naturalna metoda pozwalający wymodelować sylwetkę pacjenta. W tym przypadku specjalista wykorzystuje trzy fazy – pobranie tkanki tłuszczowej, separacja zawiesiny komórek tkanki tłuszczowej oraz wszczepienie materiału w obszar biorczy. Przed zabiegiem wykonuje się znieczulenie miejscowe, natomiast pobranie tkanki odbywa się za pomocą niewielkiego nacięcia.

Przygotowany materiał aplikowany jest specjalną kaniulą w obszar biorczy. Ponadto, ilość wszczepionego materiału nie może być zbyt duża, aby umożliwić równomierne rozłożenie się komórek tłuszczowych. Ostateczne efekty zauważymy po około 3-6 miesiącach.

 

 

Podsumowując, zabiegi medycyny estetycznej są skierowane dla każdego, kto pragnie zadbać o własny komfort psychiczny i fizyczny. Zapraszamy do skorzystania z innych usług, które są polecane przez specjalistów. Zachęcamy także do czytania naszych artykułów o różnorodnej tematyce.

 

Chcesz umówić się na wizytę? Zapraszam do kontaktu:
tel. 798 090 748
Portal Znany Lekarz >>

joanna-gunarys-chirurg-plastyka-powiek-gdansk
Joanna Gunarys
Specjalistka Chirurgii Ogólnej, plastyka powiek, medycyna estetyczna, ginekologia estetyczna
Zobacz listę wszystkich publikacji
Zobacz również
Botoks_kwas hialuronowy_centrum medyczne gunarys1
21 / 03 / 2023

Czym się różni botoks od kwasu hialuronowego?

Czytaj więcej
laser tulowy lavieen oraz tropokolagen - gdansk
01 / 02 / 2024

Naturalna regeneracja skóry - zabieg laserem tulowym oraz mezoterapia kolagenem

Czytaj więcej
Chirurgiczna korekta powiek, plastyka powiek w Gdańsku
20 / 10 / 2020

Chirurgiczna korekta powiek

Czytaj więcej
„Rak szyjki macicy jest groźny. Kobiety, badajcie się regularnie”
18 / 01 / 2022

„Rak szyjki macicy jest groźny. Kobiety, badajcie się regularnie” – rozmowa z lek. Katarzyną Bukato

Czytaj więcej
Centrum Medyczne Gunarys_aktywnosc kobiet w ciazy
14 / 02 / 2023

Aktywność fizyczna kobiet w ciąży

Czytaj więcej
Pielęgnacja skóry latem i bezpieczne opalanie. Centrum Medyczne Gunarys w Gdańsku
04 / 07 / 2022

Pielęgnacja skóry latem i bezpieczne opalanie

Czytaj więcej
badania prenatalne Gdansk Centrum Medyczne Gunarys
21 / 11 / 2022

Dlaczego badania prenatalne są takie ważne?

Czytaj więcej
Modelowanie ust – wszystko, co musisz wiedzieć o zabiegach w Gdańsku
30 / 06 / 2022

Modelowanie ust – wszystko, co musisz wiedzieć

Czytaj więcej

Centrum Medyczne Gunarys

Al. gen. J. Hallera 134/231, Gdańsk

Napisz do nas

recepcja@gunarys.pl

Umów się na wizytę

+48 798 090 748