Efektowne zabiegi medycyny estetycznej

26 / 11 / 2020
Joanna Gunarys
Efektowne zabiegi medycyny estetycznej w Centrum Medycznym Guanrys, Gdańsk

Zabiegi medycyny estetycznej pozwalają poczuć się pięknie na co dzień. Bazują one na wykorzystywaniu specjalnych narzędzi, które pozwalają uzyskać zamierzone efekty. Z jakich zabiegów warto skorzystać? Czym się cechują?

 

Medycyna estetyczna Gdańsk

Medycyna estetyczna pozwala zachować zdrowy wygląd skóry, zniwelować problemy z potliwością, czy też pozbyć się niedoskonałości różnego rodzaju. Za pomocą efektownych zabiegów zwiększyć można pewność siebie i zlikwidować defekty urody, które spędzają niejednokrotnie sen z powiek. Jako specjaliści z zakresu medycyny estetycznej w Gdańsku korzystamy z zabiegów różnego typu, które dostosowane zostają do danego pacjenta i jego oczekiwań. Przeprowadzają je chirurdzy z wieloletnim doświadczeniem, którzy zapewniają komfort i bezpieczeństwo. To z kolei sprawia, że szybko uzyskamy pożądane rezultaty.

 

Plastyka powiek - zabieg w gdańskim Centrum Medycznym Gunarys

Plastyka powiek, inaczej blefaroplastyka, polega na wycięciu nadmiaru skóry zgromadzonej w zakresie górnej powieki. W tym przypadku korzysta się ze znieczulenia miejscowego, a sam zabieg trwa około godziny. Szwy usuwane są po kilku dniach, natomiast po operacji można wrócić do domu. Okazuje się, że efekty utrzymują się nawet do kilkunastu lat, przy czym bardzo często wystarczy jednorazowo z niego skorzystać.

 

Z zabiegu skorzystać mogą pacjenci w różnym wieku i bez względu na płeć. Wiotkość skóry powiek jest złożoną kwestią i dotyczy wieku, budowy anatomicznej oka, czy też ekspozycji na promienie słoneczne. Zazwyczaj na takie rozwiązanie decydują się osoby cierpiące na nadmierną wiotkość powiek i utratę elastyczności skóry.

 

Cellular Matrix

Cellular Matrix to zabieg związany z tzw. liftingiem wampirzym, polegającym na wykorzystaniu kwasu hialuronowego i osocza bogatopłytkowego. Zazwyczaj wykorzystywany jest w celu odmłodzenia twarzy – dochodzi do wstrzyknięcia pobranej krwi do probówki, zmieszania z kwasem hialuronowym i specjalnym żelem separacyjnym. Efekty są spektakularne, a całość trwa około 30 minut. Jeśli chodzi o działanie kwasu, ma on za zadanie wpływać na odżywienie i nawilżenie skóry. Osocze natomiast pobudza fibroblasty i dostarcza skórze sole mineralne, witaminy A, D, E, K, hormony oraz kwady tłuszczowe. Cellular Matrix zwiększa czas działania krwi, jednocześnie uwalniając czynniki wzrostu do właściwej skóry.

 

Lipotransfer

Kolejnym zabiegiem cieszącym się sporym uznaniem jest lipotransfer, czyli autologiczny przeszczep tłuszczu. Bazuje na pobraniu tkanki tłuszczowej od pacjenta oraz przeszczepieniu w daną partię ciała. To naturalna metoda pozwalający wymodelować sylwetkę pacjenta. W tym przypadku specjalista wykorzystuje trzy fazy – pobranie tkanki tłuszczowej, separacja zawiesiny komórek tkanki tłuszczowej oraz wszczepienie materiału w obszar biorczy. Przed zabiegiem wykonuje się znieczulenie miejscowe, natomiast pobranie tkanki odbywa się za pomocą niewielkiego nacięcia.

Przygotowany materiał aplikowany jest specjalną kaniulą w obszar biorczy. Ponadto, ilość wszczepionego materiału nie może być zbyt duża, aby umożliwić równomierne rozłożenie się komórek tłuszczowych. Ostateczne efekty zauważymy po około 3-6 miesiącach.

 

Sunekos

Sunekos jest innowacyjnym systemem regeneracji macierzy pozakomórkowej. Medycyna estetyczna korzysta tutaj z kwasu hialuronowego i aminokwasów. Młodsze pacjentki korzystają z linii produktów Sunekos 200, a starsze Sunekos 1200. Już po zabiegu zauważyć można wygładzenie zmarszczek, ujędrnienie skóry i jej rozświetlenie. Obszarami iniekcji mogą być dłonie, szyja, twarz, dekolt, okolice oka, czy też górnej powieki.

 

Podsumowując, zabiegi medycyny estetycznej są skierowane dla każdego, kto pragnie zadbać o własny komfort psychiczny i fizyczny. Zapraszamy do skorzystania z innych usług, które są polecane przez specjalistów. Zachęcamy także do czytania naszych artykułów o różnorodnej tematyce.

 

Chcesz umówić się na wizytę? Zapraszam do kontaktu:
tel. 798 090 748
Portal Znany Lekarz >>

Zobacz również
zmarszczki mimiczne_gdansk_Centrum Medyczne Gunarys1
22 / 09 / 2022

Zmarszczki mimiczne – jak je powstrzymać i usunąć?

Czytaj więcej
Chirurgiczna korekta powiek, plastyka powiek w Gdańsku
20 / 10 / 2020

Chirurgiczna korekta powiek

Czytaj więcej
Cukrzyca — cichy i podstępny zabójca. Rozmowa z lek. Beatą Pękalską
25 / 02 / 2022

Cukrzyca — cichy i podstępny zabójca

Czytaj więcej
Miesiączka: czas trwania, ból, nieregularność. Wyjaśniamy wątpliwości.
26 / 04 / 2022

Miesiączka: czas trwania, ból, nieregularność. Wyjaśniamy wątpliwości.

Czytaj więcej
Laser frakcyjny – odmłodniej na jesień w Gdańsku
06 / 10 / 2021

Laser frakcyjny – odmłodniej na jesień

Czytaj więcej
„Cytologia nie boli”  – rozmowa z lek. Katarzyną Bukato, gdańskie Centrum Medyczne Gunarys
14 / 01 / 2022

„Cytologia nie boli” – rozmowa z lek. Katarzyną Bukato

Czytaj więcej
Nici liftingujące PDO. jak wygląda zabieg w Centrum Medyczne Gunarys w Gdańsku
23 / 01 / 2022

Nici liftingujące PDO

Czytaj więcej
Lipotransfer w medycynie estetycznej. Zabiegi w Gdańsku
18 / 10 / 2021

Odejmij lat twarzy, szyi, dłoniom i powiekom. Lipotransfer w medycynie estetycznej.

Czytaj więcej

Centrum Medyczne Gunarys

Al. gen. J. Hallera 134/231, Gdańsk

Napisz do nas

recepcja@gunarys.pl

Umów się na wizytę

+48 798 090 748