Zamknij Popup
Nude Gray Minimalist Coffee Milk Business Banner

NOWOŚĆ! ABO liquid (płynny neuromodulator)

Pierwsza płynna toksyna botulinowa.
ABO liquid (płynny neuromodulator). Medycyna estetyczna w Gdańsku

Jedną z najskuteczniejszych metod na pozbycie się niechcianych zmarszczek mimicznych w zakresie czoła (zmarszczki poprzeczne czoła czy, "lwia zmarszczka") oraz oczu ("kurze łapki") jest wykonanie zabiegu z użyciem toksyny botulinowej (potocznie nazywaną "botoksem") .

 

ABO liquid to najnowsza toksyna botulinowa na rynku- płynny neuromodulator stosowany do redukcji zmarszczek mimicznych na twarzy. Leżące pod skórą twarzy mięśnie odgrywają znaczącą rolę w powstawaniu zmarszczek i głębszych bruzd, w tym zmarszczek na czole, między brwiami, wokół oczu. Płynny neuromodulator to jedyny taki preparat na rynku, zaprojektowany dla maksymalnej precyzji oraz dłuższego działania w porównaniu do standardowych preparatów dostępnych obecnie na rynku.


Preparat ten nie narusza mimiki ani rysów twarzy, co zapewnia naturalny efekt. Zapomnij o "efekcie maski". Zabieg powoduje odzyskanie młodego wyglądu skóry oraz nadaje łagodniejszy, wypoczęty wygląd twarzy przy zachowaniu naturalnej mimiki. Dane kliniczne wykazały, iż pierwsze efekty mogą być widoczne w ciągu pierwszej doby po podaniu preparatu w okolice zmarszczek gładzizny czoła, a efekt utrzymuje się do 6 miesięcy.

 

Jak przygotować się do zabiegu toksyną botulinową (neuromodulatorem ABO liquid)?

Na 2-3 dni przed zabiegiem nie pijemy alkoholu oraz nie spożywamy leków przeciwbólowych np. ibuprofen czy katonal, oraz innych np. aspiryna, które mogą powodować zwiększone krwawienie oraz powstanie siniaka po zabiegu. Zabieg z użyciem toksyny botulinowej można wykonać o każdej porze dnia, niezależnie od pory roku.

 

 

Jak wygląda zabieg korkety zmarszczek toksyną botulinową (neuromodulatorem)?

 • lekarz wykonujący zabieg przed rozpoczęciem procedury oznacza miejsca podania toksyny w zakresie czoła czy "kurzych łapek"
 • następnie podaje przy pomocy bardzo cieńkiej igiełki, prezycyjnie podskórnie w okolicy mięsnia wyznaczoną ilość preparatu toksyny botulinowej (ABOliquid)
 • po zabiegu, który trwa około 20 minut Pacjent nie wymaga żadnej specjalnej pielęgnacj.
 • po około 14 dniach kontrola efektów zabiegu w gabinecie.

 

Rezultat po zabiegu:

 • pierwsze efekty będą widoczne już po 24 godzinach od zabiegu! (efekty działania innych preparatów widać dopiero po 4-7 dniach),
 • pełny rezultat terapeutyczny z widoczny jest  około 14 dni po zabiegu,
 • efekt zabiegu utrzymuje się najczęściej do 6 miesięcy,
 • wystarczy jeden zabieg dla uzyskania pożądanego efektu, jednak po około 6 miesięcy zaleca się kolejny zabieg w celu utrzymania zadowalającego rezultatu.

 

 

Przeciwskazania do zabiegu toksyną botulinową?

 • ciąża oraz okres karmienia piersią,
 • aktywna infekcja w obrębie skóry twarzy,
 • zaburzenia nerwowo-mięśniowe,
 • reakcja uczuleniowa na podanie toksyny botulinowej w przeszłości.

 

Kiedy pojawia się efekt działania toksyny botulinowej?

W przypadku neuromodulatora ABO liquid pierwsze efekty na ograniczenie ruchomości mięśni można już zauważyc po 24 godzinach. Zwykle pierwsze rezultaty pojawiają się po 2-3 dniach, a pełny efekt terapeutyczny widoczny jest po ok. miesiącu.

 

Jak długo utrzymuje się efekt zabiegu toksyną botulinową?

Efekty leczenia neuromodulatorem może się różnić między Pacjentami. Zwykle jednak efekt zabiegu utrzymuje się średnio między 4 a 6 miesięcy. O konieczności ewentualnego powtorzenia zabiegu decyduje lekarz, przy czym czas między kolejnymi zabiegami nie może być krótszy niż 3 miesiące.

 

Jakie są zalecenia pozabiegowe?

 

Przez kilka dni po zabiegu nie należy podgrzewać miejsca podania toksyną botulinową - może to spowodować słabsze działanie miejscowe preparatu (nie opalamy się, nie korzystamy z sauny). Miejsca nakłuć przez kilka dni po zabiegu mogą być lekko tkliwe, czasami może pojawić sie ból głowy - jest to rzadkością i po kilku dniach od zabiegu ustępuje. Kolejnego dnia po zabiegu można spokojnie wykonać makijaż. 

 

 

Masz więcej pytań? Zapraszamy do kontaktu. Zabieg wykonuje lek. Joanna Gunarys.

Umów się na wizytę z lek. Joanną Gunarys
korekta-zmarszczek-gdansk3zmarszczki-toksyna-botulinowa-gdanskkorekta-zmarszczek-gdanskzmarszczki-czola-gdanskzmarszczki-gdansk-leczeniekorekta-zmarszczek-neuromodulatorzmarszczki-neuromodulator-gdanskzmarszczki-mimiczne-gdansk

Centrum Medyczne Gunarys

Al. gen. J. Hallera 134/231, Gdańsk

Napisz do nas

recepcja@gunarys.pl

Umów się na wizytę

+48 798 090 748