Zamknij Popup
Nude Gray Minimalist Coffee Milk Business Banner

Chirurgiczna korekta powiek

20 / 10 / 2020
Joanna Gunarys
Chirurgiczna korekta powiek, plastyka powiek w Gdańsku

Chirurgiczna korekta powiek to bardzo dobre rozwiązanie dla każdego, kto pragnie zadbać i poprawić centralne części twarzy. Tego typu zabieg jest jednym z najczęstszych procedur chirurgicznych i cieszy się sporym zainteresowaniem. Jak przebiega chirurgiczna korekta powiek w Centrum Medycznym Gunarys w Gdańsku? Dlaczego warto z niej skorzystać?

 

Korekta powiek

Korekta powiek dolnych i górnych może zostać przeprowadzona ze wskazań medycznych i wykonywana jest w znieczuleniu miejscowym. Kolejnym krokiem jest wycinanie nadmiaru skóry i występujących przepuklin tłuszczowych. Czasami, jeśli chodzi korektę powiek dolnych, zamiast usuwać tłuszcz w całości, korzysta się z częściowego wycięcia i przemieszczenia go tak, aby zredukować powstałą z biegiem lat tak zwaną “dolinę łez”.

 

Zmiany zachodzące z wiekiem

Struktury ścięgniste oka i tarczki powiekowe wpływają na prawidłowe napięcie skóry w okolicach oczu. Jednakże z biegiem lat elastyczność struktur ulega zmniejszeniu, w efekcie czego obserwujemy obniżenie napięcia powiek. Utrata elastyczności wiąże się z powstawaniem worków pod oczami, natomiast nadmiar skóry na górnych powiekach wywołuje powiśnięcie powieki, ograniczając pole widzenia. Ponadto, zniekształcenie tego typu może być jedno lub dwustronne. W błonie włóknistej zachodzą naturalne zmiany, których efektem może być powstanie pseudo przepukliny, czyli poduszeczki tłuszczowej ulegającej uwypukleniu. Poduszeczki tłuszczowe znajdują się w dolnej, jak i w górnej powiece.

 

Korekta powiek dolnych i górnych

Korekta powiek górnych bazuje na wycięciu wąskiego paska skóry w takiej lokalizacji, która wpływa na ukrycie blizny po zabiegu – pod linią rzęs lub w naturalnym załamku skóry. Następnie rana zostaje zamknięta z użyciem jednego szwu śródskórnego lub szwu ciągłego. Korekta powiek dolnych w Centrum Medycznym Gunarys w Gdańsku także wiąże się z wycięciem wąskiego paska skóry, przy czym umożliwia skrócenie mięśnia brzegu dolnej powieki. Chirurgiczną korektę powiek górnych i dolnych wykonać można jednocześnie lub osobno, jako dwie operacje. Niekiedy istnieją konkretne wskazania co do korekcji jedynie powiek dolnych lub górnych, co należy skonsultować ze specjalistą. Plastyka obu powiek pozwala usunąć nieduże ilości podskórnego tłuszczu, natomiast czasami tkanka tłuszczowa nie ulega usuwaniu. Warto podkreślić, że stosowane są także zabiegi, które jedynie pozwalają przesunąć tkankę tłuszczową o kilkanaście milimetrów.

 

Korekta powiek górnych i dolnych jest procedurą wykonywaną przez chirurgów posiadających wieloletnie doświadczenie w zawodzie. Podczas wyboru specjalisty warto zastanowić się nad tym, jakie są nasze oczekiwania i zweryfikować umiejętności specjalisty, jeśli jest to możliwe. Nasza klinika urody zatrudnia fachowców z wielu dziedzin medycznych, którzy doskonale znają się na swojej pracy. Oferujemy chirurgiczne zabiegi najwyższej jakości, takie jak korekta powiek. Pracujemy sprawnie i z należytą starannością, mając na względzie dobro i potrzeby każdego pacjenta, który odwiedza naszą klinikę. Zapraszamy do kontaktu.

 

Chcesz umówić się na wizytę? Zapraszam do kontaktu:
Centrum Medyczne Guanrys
Al. gen. J. Hallera 134/231
Gdańsk
tel. 798 090 748
Portal Znany Lekarz >>

Zobacz również
Refluks_Centrum Medyczne Guanrys Gdansk
24 / 04 / 2023

Refluks

Czytaj więcej
Ginekologia estetyczna w Gdańsku - co oferuje kobietom?
09 / 05 / 2022

Ginekologia estetyczna - co oferuje kobietom?

Czytaj więcej
Jak wybrać dobry gabinet medycyny estetycznej_Centrum Medyczne Gunarys
18 / 01 / 2023

Jak wybrać dobry gabinet medycyny estetycznej? 6 zasad, które zawsze działają

Czytaj więcej
Nie ma się czegowstydzić. Ginekologia estetyczna w Trójmieście.
09 / 12 / 2021

Ginekologia estetyczna? Nie ma się czego wstydzić

Czytaj więcej
Najczestsze choroby w czasie ciąży Centrum Medyczne Gunarys, Gdańsk
30 / 01 / 2023

Najczęstsze choroby w czasie ciąży

Czytaj więcej
Leczenie laserowe torbieli wlosowej pinoidalnej_SILAC
20 / 05 / 2023

Leczenie laserowe torbieli włosowej (pinoidalnej) - SILAC

Czytaj więcej
Lipotransfer w medycynie estetycznej. Zabiegi w Gdańsku
18 / 10 / 2021

Odejmij lat twarzy, szyi, dłoniom i powiekom. Lipotransfer w medycynie estetycznej.

Czytaj więcej
brzuch po porodzie - rozejście mięśni prostych brzucha
07 / 07 / 2023

Ciało po porodzie - poporodowa niewydolność przedniej ściany brzucha (PPAWIS)

Czytaj więcej

Centrum Medyczne Gunarys

Al. gen. J. Hallera 134/231, Gdańsk

Napisz do nas

recepcja@gunarys.pl

Umów się na wizytę

+48 798 090 748