LIPOSUKCJA

odsysanie tłuszczu - modelowanie sylwetki
LIPOSUKCJA-GDANSK

CZYM JEST ZABIEG LIPOSUKCJI?

Liposukcja czyli odsysanie miejscowego nagromadzenia tkanki tłuszczowej, jest jednym z najpopularniejszych zabiegów w chirurgii estetycznej. Co ważniejsze metody jej przeprowadzania nieustannie są modyfikowane i ulepszane, aby uzyskiwać jak najlepsze efekty zabiegowe z zachowaniem największego bezpieczeństwa dla Pacjenta oraz zminimalizowania czasu rekonwalescencji.

 

CZY LIPOSUKCJA ZASTĘPUJE ODCHUDZANIE?

 

Miejscowa redukcja tkanki tłuszczowej (liposukcja) to najpopularniejszy oraz najskuteczniejszy sposób pozbycia się miejscowego nagromadzenia tkanki tłuszczowej.

 

Należy podkreślić, że liposukcja czyli odsysanie tłuszczy nie jest sposobem na odchudzanie, jest jedynie sposobem na modelowanie sylwetki .

 

Zabieg liposukcji jest wykonywany zarówno przez kobiety jak i mężczyzn, którzy pomimo uprawiania aktywności fizycznej, zachowania odpowiedniej diety nie mogą pozbyć się nadmiaru tkanki tłuszczowej w wybranych partiach ciała.

 

 

 

 

 

JAKIE MAMY RODZAJE LIPOSUKCJI

 

Na przestrzeni lat pojawiło się wiele technik odsysania tłuszczu m.in:

 • SAL (liposukcja klasyczna) ,
 • NIL (liposukcja infradźwiękowa),
 • Liposukcja laserowa,
 • Liposukcja wodna,
 • PAL (liposukcja wibracyjna).

 

Jedną z najbardziej efektywnych metod liposukcji, zapewniających maksymalny komfort dla Pacjenta jest liposukcja wibracyjna PAL (Power Associated Liposuction).

 

W Centrum Medycznym Gunarys wykorzystujemy liposukcję wibracyjną VIBRASAT® Pro

 

NA CZYM POLEGA ZABIEG LIPOSUKCJI WIBRACYJNEJ (PAL)?

 

Do zabiegu liposukcji wibracyjnej wykorzystujemy wielokierunkowe drgania kaniuli. W ten sposób dochodzi do delikatnego rozbijania tkanki tłuszczowej na mniejsze fragmenty, co znacznie ułatwia cały proces modelowania sylwetki. 

Niemiecka jakość aparatu VIBRAST i doświadczenie chirurga pozwalają na przewidywalny i naturalny efekt redukcji objętości tkanki tłuszczowej w wybranych okolicach ciała.

Szybkość oraz efektywność usuwania tkanki tłuszczowej przez system VIBRASAT sprawia, że Pacjent nie jest narażany na  niepotrzebne znieczulenie ogólne. Zabieg wykonywany jest w znieczuleniu miejscowym, co stanowi dodatkowy zysk dla Pacjenta .

Kolejną zaleta tej techniki jest to, że daje możliwość wykonania jednoczasowego przeszczepu własnej tkanki tłuszczowej bogatej w komórki macierzyste w zakresie innych części ciała np. Twarzy.

 

Najważniejszą zaletą  liposukcji wibracyjnej jest to, że wytwarzane wibracje działają oszczędzając na znajdujące się w tkance podskórnej naczynia krwionośne, limfatyczne i włókna nerwowe. Wszystko to powoduje zmniejszenie objawów ubocznych jak: krwiaki, miejscową tkliwość czy obrzęki, oraz szybszą rekonwalescencję po zabiegu.

 

LIPOSUKCJA WIBRACYJNA - CO JĄ WYRÓŻNIA NA TLE INNYCH METOD?

 

aLiposukcja wibracyjna jest bezpieczniejsza oraz daje lepsze efekty kosmetyczne, ze względu na znacznie skrócony okres rekonwalescencji z kilku powodów: 

 • znikome traumatyzowanie (uszkodzenie) tkanek w porównaniu do innych metod, 
 • zniwelowanie krwawienia oraz  krwiaków (po wielu innych metodach liposukcji, w szczególności dużych obszarów wielu Pacjentów wymagało przetoczenia krwi z powodu nadmiernego utraty krwi w wyniku agresywnego traktowania tkanek podczas odsysania), 
 • nie uszkadza otaczających struktur co zapewnia odpowiednie obkurczenie się skóry po zabiegu oraz ze względu na to, że w przypadku delikatnego traktowania tkanek nie dochodzi do uszkodzenia układu limfatycznego co skutkuje brakiem obrzęków i wydłużonego gojenia.

 

JAK WYGLĄDA ZABIEG LIPOSUKCJI?

 • przed samym zabiegiem Pacjent odbywa konsultacje kwalifikacyjną do zabiegu z lekarzem. Omawiany jest sam zabieg, jego przebieg oraz to jak wygląda okres rekonwalescencji. Dodatkowo wymagane są badania krwi oraz w niektórych przypadkach wykonanie również USG tkanek.
 • zabieg wykonywany jest w znieczuleniu miejscowym, co zapewnia szybki powrót Pacjenta do normalnego funkcjonowania oraz nie wymaga hospitalizacji. W wyjątkowych sytuacjach możemy wykonać tzw. analgosedację czyli podawane są leki wyciszające zapewniający większy komfort Pacjenta w trakcie zabiegu. Na zabieg w takim wypadku należy przyjść na czczo,
 • chirurg wykonuje pojedyńcze, niewielkie nacięciai skóry. Następnie przy pomocy specjalnej kaniuli podaje mieszaninę płynu znieczulającego, który dodatkowo ma za zadanie „rozpuścić” tkankę tłuszczową,
 • kolejnym etapem jest odessanie nadmiernie nagromadzonej tkanki tłuszczowej przy pomocy specjalistycznej kaniuli,
 • bezpośrednio po zabiegu Pacjentowi zakładane jest specjalna, uciskowa odzież która zapewnia odpowiednie gojenie.

 

LIPOSUKCJA (ODSYSANIE TŁUSZCZU) - WSKAZANIA DO ZABIEGU

 

Liposukcja jest zabiegiem, który pozwala nie tylko na pozbycie się miejscowego nagromadzenia tkanki tłuszczowej ale również przywrócenia odpowiednich proporcji ciała między innymi:

 • zlikwidować podwójny podbródek
 • poprawić owal twarzy,
 • odchudzić brzuch,
 • wyszczuplić talię,
 • pozbyć się tzw. „wałeczków”,
 • wymodelować biodra oraz pośladki,
 • pozbyć się cellulitu.

 

EFEKTY ZABIEGU LIPOSUKCJI:

 • 100% skuteczność w zmniejszeniu miejscowym tkanki tłuszczowej,
 • wymodelowanie sylwetki,
 • poprawa konturu i redukcja miejscowego obwodu ciała,
 • wyszczuplenie talii,
 • pozyskanie tkanki tłuszczowej, którą możemy wykorzystać do lipotransferu (przeszczepu) w inne okolice ciała.

 

CZY ZABIEG LIPOSUKCJI WIBRACYJNEJ JEST BEZPIECZNY?

 

Dzięki unikalnej technologii wibracyjnej pobór tkanki tłuszczowej jest szybki oraz nie naraża Pacjenta na traumatyzowanie tkanek. Nie uszkadzane są naczynia krwionośne, limfatyczne co znacznie skraca czas gojenia i zapewnia szybki powrót do normalnego funkcjonowania. Dodatkowo zabieg wykonywany jest przez doświadczonego lekarza, specjalistkę chirurgii ogólnej Joannę Gunarys, w asyście pielegniarek operacyjnych oraz anestezjologicznych co w znaczący sposób wpływa na bezpieczeństow i komfort Pacjenta podczas zabiegu oraz zadowalające efekty terapii.

 

PO JAKIM CZASIE WIDAĆ EFEKTY LIPOSUKCJI?

 

Po zabiegu liposukcji wibracyjnej pierwsze efekty zabiegu możemy już ocenić na pierwszej wizycie kontrolnej tzn. Następnego dnia po zabiegu. Ostateczny, pełny efekt wygojenia oceniani po około 3-4 miesiącach od zabiegu.

 

ILE TRWA ZABIEG LIPOSUKCJI?

 

W zależności od okolicy zabieg odessania tkanki tłuszczowej trwa od 60 do 120 minut.

 


CZY ZABIEG LIPOSUKCJI JEST BOLESNY?

 

Zabieg wykonywany jest w znieczuleniu miejscowym, co oznacza że nie jest on bolesny dla Pacjenta. Nie ma również konieczności wykonywania pełnego znieczulenia w asyście anestezjologa, co powoduje szybszy powrót do pełnej sprawności i nie wymaga od Pacjenta hospitalizacji.

 

CZEGO NIE WOLNO ROBIĆ PO LIPOSUKCJI?

 

 • bezpośrednio po zabiegu liposukcji do 4 tygodni należy unikać intensywnego wysiłku fizycznego (np. Intensywne bieganie, ćwiczenia na siłowni), korzystania z sauny, intensywnego opalania, kąpieli w basenie czy morzu.  Zabrania się również dźwigać oraz przenosić ciężkie przedmioty. Spokojne spacery są jak najbardziej wskazane. Należy bezwzględnie stosować się do indywidualnych zaleceń lekarskich, jak również pamiętać o odpowiedniej aktywności i właściwej diecie,
 • aby zapewnić odpowiednie gojenie i efekt pozabiegowy Pacjent przez kolejne 6 tygodni (w zależności od okolicy ciała)  stosuje specjalna odzież uciskającą, która jest zakładana zaraz bezpośrednio po zabiegu. Powoduje to odpowiednią regenerację skóry, oraz zmniejsza ryzyko powstania siniaków czy obrzęków pozabiegowych.

 

JAKIE POWIKŁANIA MOGĄ WYSTĄPIĆ PO ZABIEGU?

 

Liposukcja jak każdy zabieg chirurgiczny może wiązać się z pewnego stopnia powikłaniami. Dlatego tak ważny jest dokładny wywiad lekarski przed wykonaniem zabiegu, udzielenie dokładnych informacji dotyczących własnego stanu zdrowia jak np. Przyjmowane leki, uczulenia, przebyte operacje czy stosowanie używek (palenie papierosów),

Konsekwencją zabiegu, może być wystąpienie w niektórych wypadkach; krwiaków podskórnych, obrzęków, zakrzepów, zdrętwienia, zmian zabarwienia skóry czy asymetria. Są to jednak sytuacje wyjątkowo rzadkie i zabieg liposukcji jest stosunkowo bezpieczna procedura medyczną.

 

JAKIE SĄ PRZECIWSKAZANIA DO ZABIEGU LIPOSUKCJI?

 

Liposukcja jest to zabieg, który może być wykonany u Pacjentów bez dodatkowych obciążeń zdrowotnych m.in: 

 • ciąża oraz okres karmienia piersią,
 • zaburzenia układu krzepnięcia,
 • zakrzepica w wywiadzie,
 • choroby wątroby oraz nerek,
 • zaburzenia układu sercowo-naczyniowego,
 • uczulenia na leki znieczulające,
 • cukrzyca,
 • nieleczona otyłość,
 • nieleczone nadciśnienie tętnicze

 

BARDZO WAŻNE! Przyjmowanie leków np. antykoncepcyjnych czy palenie tytoniu należą do czynników zwiększających ryzyko zakrzepowego zapalenia żył lub głebokiej zakrzepicy żylnej. Na 2 tygodnie przed zabiegiem należy odstawić palenie papierosów oraz spożywanie alkoholu czy leków przeciwbólowych. Może to w znaczny sposób wpłynąć na gorsze efekty zabiegu oraz wydłużone gojenie.

 


Należy pamiętać, że ostateczną decyzje o zabiegu oraz zakresie zabiegu podejmuje lekarz po konsultacji z Pacjentem.

 


LIPOSUKCJA Z LIPOTRANSFEREM - NA CZYM POLEGA ZABIEG?

 

W trackie liposukcji, pozyskany tłuszcz można wykorzystać do regeneracji oraz odbudowany innych części ciała. Tkanka tłuszczowa jest najbezpieczniejszym wypełniaczem, minimalizuje ryzyko alergii czy działań nieporządanych. Pobrany tłuszcz możemy wykorzystać np. do regeneracji twarzy, wypełnienia tzw. doliny łez czy wyrównania asymetrii w okolicy ciała.

 

KTO PRZEPROWADZA ZABIEG LIPOSUKCJI W CENTUM MEDYCZNYM GUNARYS?

Zabieg wykonuje specjalistka chirurgii ogólnej Joanna Gunarys

Umów się na wizytę już dzisiaj
Zobacz również
Plastyka powiek w Gdańsku. Blefaroplastyka.

Plastyka powiek górnych (Blefaroplastyka)

Czytaj więcej
Lipotransfer - przeszczep tkanki tłuszczowej w Gdańsku

Lipotransfer

Czytaj więcej

Centrum Medyczne Gunarys

Al. gen. J. Hallera 134/231, Gdańsk

Napisz do nas

recepcja@gunarys.pl

Umów się na wizytę

+48 798 090 748