Plastyka powiek

Dbaj o zdrowie. Przyciągaj pięknym spojrzeniem.
Plastyka powiek, zabieg w Gdańsku
Plastyka powiek

Czy kwalifikujesz się do zabiegu plastyki powiek?

Do zabiegu plastyki powiek (blefaroplastyki) kwalifikują się pacjenci w różnym wieku. Warto pamiętać, że problem nadmiernej wiotkości skóry powiek jest złożony. Wpływa na niego: wiek, ekspozycja na promienie słoneczne, budowa anatomiczna okolicy oka. W większości pacjenci zgłaszają się z powodu nadmiernej wiotkości skóry powiek związanych z utratą elastyczności skóry oraz osłabieniem siły mięśni oka związanej z wiekiem.

Przed zabiegiem blefaroplastyki

Wykonaj podstawowe badania laboratoryjne
 • morfologia,

 • układ krzepnięcia,

 • mocznik, kreatynina, poziom elektrolitów (sód, potas),

 • przeciwciała anty-HCV i anty-HBS,

 • konsultacja okulistyczna, celem wykluczenia przeciwwskazań do zabiegu.

Przeciwskazania

Do zabiegu chirurgicznej plastyki powiek
 • wszelkie zaburzenia hematologiczne,

 • przyjmowanie leków przeciwkrzepliwych,

 • infekcje bakteryjne lub wirusowe,

 • ciąża oraz karmienie piersią,

 • tworzenie bliznowców,

 • czynna choroba nowotworowa,

 • zaburzenia psychiczne,

 • uczulenia na leki znieczulające (np. lignocaina, bupiwakaina),

 • niekontrolowana cukrzyca oraz nadciśnienie tętnicze.

Jak się przygotować do zabiegu plastyki powiek w Gdańsku
Plastyka powiek

Przygotuj się do zabiegu plastyki powiek

Bardzo ważna jest również konsultacja przed zabiegiem plastyki powiek w gabinecie chirurgicznym lek. Joanny Gunarys. Podczas wizyty otrzymasz wszelkie informacje na temat planowanego zabiegu blefaroplastyki oraz dokumentację do wypełnienia. Poinformuj lekarza o wszelkich uczuleniach na leki, chorobach przewlekłych oraz lekach przyjmowanych na stałe. Wszystko to, ma zapewnić Twoje bezpieczeństwo podczas zabiegu oraz bezpośrednio po jego zakończeniu.

Kiedy będą widoczne efekty zabiegu plastyki powiek?
Plastyka powiek

Po zabiegu blefaroplastyki

Obrzęki oraz zasinienia po zabiegu plastyki powiek – zarówno powiek górnych jak i dolnych to typowy efekt po zabiegowy. Efekt gojenia trwa 7-14 dni. Po tym czasie większość działań związanych z zabiegiem blefaroplastyki powinny ustąpić. Szwy skórne zdejmowane są w gabinecie gdańskiego Centrum Medycznym Gunarys  w 6-7 dobie po zabiegu. Pełen efekt wygojenia powiek uzyskujemy po 3-4 miesiącach od zabiegu.

Plastyka powiek

Standardy

Zabieg przeprowadzimy w Centrum Medycznym Gunarys w Gdańsku z zachowaniem wszelkich standardów dotyczących higieny i bezpieczeństwa Twojego zdrowia. Zabiegi blefaroplastyki powiek wykonuje specjalistka chirurgii ogólnej  Joanna Gunarys.

Jak przygotować się do zabiegu plastyki powiek?
Plastyka powiek

Pamiętaj!

W dniu konsultacji jeśli zdecydujesz się na zabieg plastyki powiek otrzymasz formularz zgody na zabieg wraz z zaleceniami pozabiegowymi. Dokument wypełniony wraz z kompletem badań należy dostarczyć do gabinetu w dniu zabiegu. Brak wszystkich w/w dokumentów będzie skutkowało odwołaniem zabiegu w danym terminie. Dodatkowo pobierana jest opłata w wysokości 1000 zł (kaucja), o którą pomniejszana jest opłata w dniu zabiegu. W momencie odwołania zabiegu, później niż 14 dni przed ustaloną datą, kaucja przepada (nie dotyczy się to zmiany terminu zabiegu, lub ciężkich przyczyn zdrowotnych poświadczonych odpowiednią dokumentacją medyczną).

plastyka powiek górnych (blefaroplastyka)

Przed/po

Opinie

Poznaj naszych klientów

Centrum Medyczne Gunarys

Al. gen. J. Hallera 134/231, Gdańsk

Napisz do nas

recepcja@gunarys.pl

Umów się na wizytę

+48 798 090 748