Do zabiegu plastyki powiek (blefaroplastyki) kwalifikują się pacjenci w różnym wieku, jednak najczęściej są to Pacjenci po 35 roku zycia. Należy pamiętać, że plastyka powiek nie jest jedynie zabiegiem estetycznym, ale przede wszytkim poprawia samopoczucie oraz codzienne funkcjonowanie.
Najważniejszym wskazaniem medycznym do wykonania plastyki powiek górnych jest ograniczenie pola widzenia tj. nachodzenia wiotkiej skóry powieki na źrenicę. Na stan skóry powiek wpływa: wiek, ekspozycja na promienie słoneczne, codzienna pielegnacja, palenie papierosów czy inydwidualna budowa anatomiczna okolicy oka każdego pacjenta. W większości przypadków pacjenci zgłaszają się z powodu nadmiernej wiotkości skóry powiek związanych z utratą elastyczności skóry oraz osłabieniem siły mięśnia okrężnego oka związanej z wiekiem. Drugim wskazaniem do wykonania plastyki powiek jest niezadowalający kształt powiek oraz ogólny smutny wyraz twarzy.
morfologia,
układ krzepnięcia (APTT, INR)
mocznik, kreatynina, poziom elektrolitów (sód, potas),
przeciwciała anty-HCV i anty-HBS,
Dodatkowo należy pamiętać aby 10 dni przed zabiegiem plastyki powiek, podobnie jak przed innymi zabiegami chirurgicznymi, nie należy przyjmować leków przeciwzapalnych i przeciwbólowych zawierających kwas salicylowy (np. aspiryny, polopiryny), ibuprofen, ketonal i innych, ponieważ zwiększają ryzyko krwawienia podczas zabiegu oraz wydłużony proces gojenia. W dniu poprzedzającym oraz w dniu operacji nie pijemy alkoholu ani kawy. Na zabieg przychodzimy bez makijażu, bez sztucznych rzęs oraz nie nakładamy soczewek kontaktowych. Przed zabiegiem plastyki powiek górnych należy również poinformować lekarza o wszytkich przyjmowanych lekach, uczuleniach oraz chorobach towarzyszących.
przyjmowanie leków przeciwkrzepliwych,
infekcje bakteryjne lub wirusowe,
ciąża oraz karmienie piersią,
tworzenie bliznowców,
czynna choroba nowotworowa,
uczulenia na leki znieczulające (np. lignocaina, bupiwakaina),
niekontrolowana cukrzyca oraz nadciśnienie tętnicze.
Jednym z najważniejszych elementów udanego zabiegu plastyki powiek, jest konsultacja przedzabiegowa z chirurgiem wykonującym operację. Podczas takiej konsultacji omawiana jest cała procedura zabiegowa, planowane są linie cięcia oraz zakres całej operacji oraz omówienie oczekiwań, a także ewentualnych innych procedur, które możemy połączyć z wykonywaną plastyką powiek (np. laser frakcyjny, przeszczep tłuszczu). Podczas konsultacji poinformuj lekarza o wszelkich uczuleniach na leki, chorobach przewlekłych oraz lekach przyjmowanych na stałe. Wszystko to, ma zapewnić Twoje bezpieczeństwo podczas zabiegu oraz bezpośrednio po jego zakończeniu.
Jak wygląda gojenie po plastyce powiek? Bezpośrednio po zabiegu, ze względu na pojawiający sie obrzęk wykonujemy przez kolejne 72 godziny zimne okłady. Nie wolno również do pełnego wygojenia się powiek chodzić na basen, saunę i solarium, a do pół roku po zabiegu wskazane jest unikanie nadmiernej ekspozycji na słońce bez ochorny UV. Soczewki kontaktowe zakładamy dopiero 14 dni po zabiegu.
W dniu zabiegu pacjent otrzymuje antybiotyk, który przyjmuje przez kolejne 7 dni, co uchroni przed ewentualnym zakażeniem. Zaleca się również noszenie okularów przeciwsłonecznych, które chronią przed nadmierną ekspozycją na słońce oraz waitr.
Obrzęki oraz zasinienia po zabiegu plastyki powiek – zarówno powiek górnych jak i dolnych to typowy efekt operacji. Nie należy się tym przejmować. Proces gojenia trwa 7-14 dni. Po tym czasie większość działań związanych z zabiegiem blefaroplastyki powinny ustąpić. Szwy skórne zdejmowane są w gabinecie gdańskiego Centrum Medycznym Gunarys w 7 dobie po zabiegu. Po ok. 10 dniach od operacji możemy wykonac delikatny makijaż twarzy. Pełen efekt wygojenia powiek uzyskujemy po 3-4 miesiącach od zabiegu.
Zabieg przeprowadzimy w Centrum Medycznym Gunarys w Gdańsku z zachowaniem wszelkich standardów dotyczących higieny i bezpieczeństwa Twojego zdrowia. Zabiegi blefaroplastyki powiek wykonuje specjalistka chirurgii ogólnej Joanna Gunarys.
W dniu konsultacji jeśli zdecydujesz się na zabieg plastyki powiek otrzymasz formularz zgody na zabieg wraz z zaleceniami pozabiegowymi. Dokument wypełniony wraz z kompletem badań należy dostarczyć do gabinetu w dniu zabiegu. Brak wszystkich w/w dokumentów będzie skutkowało odwołaniem zabiegu w danym terminie. Dodatkowo pobierana jest opłata w wysokości 2000 zł (kaucja), o którą pomniejszana jest opłata w dniu zabiegu. W momencie odwołania zabiegu, później niż 14 dni przed ustaloną datą, kaucja przepada (nie dotyczy się to zmiany terminu zabiegu, lub ciężkich przyczyn zdrowotnych poświadczonych odpowiednią dokumentacją medyczną).
Pani Joanna podjęła się plastyki moich powiek.
Przed zabiegiem dowiedziałam się jak będzie on przebiegał. Sam zabieg nie był bolesny i od razu było widać zmiany. W trakcie tygodnia regeneracji nie miałam żadnych siniaków, jedynie drobne opuchnięcie powiek, które jest oczywiste i znikło po przyłożeniu chłodzących okładów.
Teraz, po tygodniu od zabiegu i ściągnięciu szwów jestem niezwykle zadowolona z wyniku operacji i zdecydowanie polecam usługi Pani Joanny.
Doktor Gunarys to najlepsza specjalistka medycyny estetycznej, na jaką trafiłam. Od dwóch lat korzystam z usług Pani doktor i nigdy się nie zawiodłam. Mezoterapia znacząco poprawiła kondycję skóry, a usta wypełnione kwasem hialuronowym wyglądają bardzo naturalnie - subtelny efekt, o jaki mi chodziło. Doktor wyrównała widoczną asymetrię ust, która była moim dużym kompleksem. Wszystko zawsze przebiega w miłej atmosferze. Wśród tylu miejsc oferujących obecnie zabiegi medycyny estetycznej, warto wybrać naprawdę kompetentnego specjalistę - jak dr Gunarys. Szczerze polecam!
Polecam zabiegi laserem frakcyjnym! Zabieg jest bezbolesny, fakt, czas gojenia jest trochę niekomfortowy, ale efekt jest super! Zdecydowana poprawa jakości skóry, wygładzenie, ujędrnienie. Efekty widac juz po pierwszym zabiegu, ale trzeba dać czas na pełną regenerację i przebudowę skóry. A do tego Pani Doktor Gunarys jest wspaniałym lekarzem i cudownym człowiekiem. Polecam!