Plastyka powiek

Dbaj o zdrowie. Przyciągaj pięknym spojrzeniem.
wskazania-zabieg-plastyka-powiek-gdansk
Plastyka powiek

Kiedy zrobić zabieg plastyki powiek ?

Do zabiegu plastyki powiek (blefaroplastyki) kwalifikują się pacjenci w różnym wieku, jednak najczęściej są to Pacjenci po 35 roku zycia. Należy pamiętać, że plastyka powiek nie jest jedynie zabiegiem estetycznym, ale przede wszytkim poprawia samopoczucie oraz codzienne funkcjonowanie.

Najważniejszym wskazaniem medycznym do wykonania plastyki powiek górnych jest ograniczenie pola widzenia tj. nachodzenia wiotkiej skóry powieki na źrenicę. Na stan skóry powiek wpływa: wiek, ekspozycja na promienie słoneczne, codzienna pielegnacja, palenie papierosów czy inydwidualna budowa anatomiczna okolicy oka każdego pacjenta. W większości przypadków pacjenci zgłaszają się z powodu nadmiernej wiotkości skóry powiek związanych z utratą elastyczności skóry oraz osłabieniem siły mięśnia okrężnego oka związanej z wiekiem. Drugim wskazaniem do wykonania plastyki powiek jest niezadowalający kształt powiek oraz ogólny smutny wyraz twarzy.

Zalecenia przed zabiegiem blefaroplastyki?

Wykonaj podstawowe badania laboratoryjne:
 • morfologia,

 • układ krzepnięcia (APTT, INR)

 • mocznik, kreatynina, poziom elektrolitów (sód, potas),

 • przeciwciała anty-HCV i anty-HBS,

 • CRP.

Dodatkowo należy pamiętać aby 10 dni przed zabiegiem plastyki powiek, podobnie jak przed innymi zabiegami chirurgicznymi, nie należy przyjmować leków przeciwzapalnych i przeciwbólowych zawierających kwas salicylowy (np. aspiryny, polopiryny), ibuprofen, ketonal i innych, ponieważ zwiększają ryzyko krwawienia podczas zabiegu oraz wydłużony proces gojenia. W dniu poprzedzającym oraz w dniu operacji nie pijemy alkoholu ani kawy. Na zabieg przychodzimy bez makijażu, bez sztucznych rzęs oraz nie nakładamy soczewek kontaktowych. Przed zabiegiem plastyki powiek górnych należy również poinformować lekarza o wszytkich przyjmowanych lekach, uczuleniach oraz chorobach towarzyszących.

 

Blefaroplastyka- Przeciwskazania

Do zabiegu chirurgicznej korekty powiek

 

 • przyjmowanie leków przeciwkrzepliwych,

 • infekcje bakteryjne lub wirusowe,

 • ciąża oraz karmienie piersią,

 • tworzenie bliznowców,

 • czynna choroba nowotworowa,

 • uczulenia na leki znieczulające (np. lignocaina, bupiwakaina),

 • niekontrolowana cukrzyca oraz nadciśnienie tętnicze.

konsultacja-przed-plastyka-powiek-gdansk-gunarys
Plastyka powiek

Przygotuj się do zabiegu plastyki powiek

Jednym z najważniejszych elementów udanego zabiegu plastyki powiek, jest konsultacja przedzabiegowa z chirurgiem wykonującym operację. Podczas takiej konsultacji omawiana jest cała procedura zabiegowa, planowane są linie cięcia oraz zakres całej operacji oraz omówienie oczekiwań, a także ewentualnych innych procedur, które możemy połączyć z wykonywaną plastyką powiek (np. laser frakcyjny, przeszczep tłuszczu). Podczas konsultacji poinformuj lekarza o wszelkich uczuleniach na leki, chorobach przewlekłych oraz lekach przyjmowanych na stałe. Wszystko to, ma zapewnić Twoje bezpieczeństwo podczas zabiegu oraz bezpośrednio po jego zakończeniu.

po-plastyce-powiek-gunarys
Plastyka powiek

Po zabiegu blefaroplastyki

Jak wygląda gojenie po plastyce powiek? Bezpośrednio po zabiegu, ze względu na pojawiający sie obrzęk wykonujemy przez kolejne 72 godziny zimne okłady. Nie wolno również do pełnego wygojenia się powiek chodzić na basen, saunę i solarium, a do pół roku po zabiegu wskazane jest unikanie nadmiernej ekspozycji na słońce bez ochorny UV. Soczewki kontaktowe zakładamy dopiero 14 dni po zabiegu.

W dniu zabiegu pacjent otrzymuje antybiotyk, który przyjmuje przez kolejne 7 dni, co uchroni przed ewentualnym zakażeniem. Zaleca się również noszenie okularów przeciwsłonecznych, które chronią przed nadmierną ekspozycją na słońce oraz waitr.

Obrzęki oraz zasinienia po zabiegu plastyki powiek – zarówno powiek górnych jak i dolnych to typowy efekt operacji. Nie należy się tym przejmować. Proces gojenia trwa 7-14 dni. Po tym czasie większość działań związanych z zabiegiem blefaroplastyki powinny ustąpić. Szwy skórne zdejmowane są w gabinecie gdańskiego Centrum Medycznym Gunarys w 7 dobie po zabiegu. Po ok. 10 dniach od operacji możemy wykonac delikatny makijaż twarzy. Pełen efekt wygojenia powiek uzyskujemy po 3-4 miesiącach od zabiegu. 

jak-wyglada-zabieg-plastyki-powiek
Plastyka powiek

Standardy

Zabieg przeprowadzimy w Centrum Medycznym Gunarys w Gdańsku z zachowaniem wszelkich standardów dotyczących higieny i bezpieczeństwa Twojego zdrowia. Zabiegi blefaroplastyki powiek wykonuje specjalistka chirurgii ogólnej  Joanna Gunarys.

przygotowanie-do zabiegu-plastyki-powiek-gdansk-gunarys
Plastyka powiek

Pamiętaj!

W dniu konsultacji*  jeśli zdecydujesz się na zabieg plastyki powiek otrzymasz formularz zgody na zabieg wraz z zaleceniami pozabiegowymi. Dokument wypełniony wraz z kompletem badań należy dostarczyć do gabinetu w dniu zabiegu. Brak wszystkich w/w dokumentów będzie skutkowało odwołaniem zabiegu w danym terminie. Dodatkowo pobierana jest opłata w wysokości 1000 zł (kaucja), o którą pomniejszana jest opłata w dniu zabiegu. W momencie odwołania zabiegu, później niż 14 dni przed ustaloną datą, kaucja przepada (nie dotyczy się to zmiany terminu zabiegu, lub ciężkich przyczyn zdrowotnych poświadczonych odpowiednią dokumentacją medyczną). 

 

* w przypadku zapisania się na zabieg i wpłacenia zaliczki 1000 zł oraz ustalenia terminu operacji, cena konsultacji nie jest naliczana. W przypadku rezygnacji z zabiegu, zwrot zaliczki pomniejszony o cenę konsultacji tj. 350 zł.

 

plastyka powiek górnych (blefaroplastyka)

Przed/po

Opinie

Poznaj naszych klientów

Centrum Medyczne Gunarys

Al. gen. J. Hallera 134/231, Gdańsk

Napisz do nas

recepcja@gunarys.pl

Umów się na wizytę

+48 798 090 748