Na czym polega liposukcja podbródka?

31 / 03 / 2021
Joanna Gunarys
Na czym polega liposukcja podbródka?

Liposukcja podbródka jest zabiegiem chirurgicznym, jaki znaleźć można w naszej ofercie. Polega na usuwaniu tłuszczu z okolic brody i zazwyczaj stosowany jest u mężczyzn oraz kobiet z podwójnym podbródkiem. Taki zabieg z łatwością połączymy z przeszczepem odessanego tłuszczu w inne części ciała, przykładowo do rekonstrukcji piersi.

 

Czym jest liposukcja?

Najprościej rzecz ujmując, liposukcja bazuje na odessaniu nadmiaru tłuszczu za pomocą metalowej rurki. Usunięcie rozbitego tłuszczu przez wprowadzoną rurkę odbywa się za pomocą podciśnienia. Zabieg przeprowadzany jest nie tylko na podbródku, lecz także na łydkach, pośladkach, brzuchu, szyi i innych częściach ciała. Po odessaniu tłuszczu komórki tłuszczone już się nie odrodzą, jednak uważać należy na nadmierny rozwój pozostałych komórek.

 

Najpopularniejszymi zabiegami liposukcji są:

  • laserowa,
  • wodna,
  • ultradźwiękowa.

Każda z nich pozwala skutecznie zyskać ładny i młody wygląd, jednocześnie nie uszkadzając nerwów i tkanek.

 

Zabieg liposukcji podbródka w Centrum Medycznym Gunarys w Gdańsku

Zabieg wykonywany jest przez specjalistów w naszej klinice, którzy korzystają ze znieczulenia miejscowego lub ogólnego. Lekarz wykonuje kilka lekkich nacięć w okolicach uszu i podbródka. Kolejnym krokiem jest nastrzykiwanie tkanki tłuszczowej specjalnym roztworem znieczulającym i rozbijanie aparatem. Tłuszcz ulega zasysaniu dzięki wprowadzeniu do ciała kaniule i jest odprowadzany do przygotowanego zbiornika. Warto podkreślić, że klasyczny zabieg liposukcji podbródka trwa zazwyczaj niecałą godzinę.

 

Liposukcja laserowa podbródka

Laserowa metoda liposukcji podbródka opiera się na zabiciu komórek tłuszczowych i pozostawieniu ich resztek w organizmie. Organizm samodzielnie pozbywa się martwej tkanki, dając pożądane efekty. To mało inwazyjne rozwiązanie, z którego korzysta coraz więcej osób. Efektami, które uzyskamy za pomocą laserowej liposukcji, są: wyszczuplenie podbródka i wygładzenie obwisłej skóry. Laserowe światło sprawnie niszczy komórki tłuszczowe, początkowo je podgrzewając, a później rozpuszczając. Część tłuszczu ulega odessaniu, a część wydaleniu z układu limfatycznego. W trakcie zabiegu laser wytwarza zimne światło, które spala jedynie tkankę tłuszczoną. Nie dochodzi zatem do niszczenia otaczających tkanek i skóry.

 

Liposukcja wodna podbródka

Wodna liposukcja podbródka to delikatny i mało inwazyjny dla pacjenta zabieg. Odznacza się zachowaniem bezpieczeństwa i pozwala wyszczuplić niewielkie obszary na ciele. Z powodzeniem stosowana jest w celu odessaniu tłuszczu z podbródka. Zabieg cechuje się tym, że po zrobieniu nacięć w skórze, wprowadzana jest kaniula (pod skórę), czyli specjalistyczna rurka. Przez rurkę przepływa roztwór fizjologicznej soli ze znieczuleniem. Korzysta się ze strumienia wodnego, co pozwala nie naruszać komórek tłuszczowych. Po przeprowadzeniu czynności mogą one zostać wykorzystane do wymodelowania innych części ciała pacjenta. Usuwanie przebiega sprawnie i dokładnie, przy czym na uznanie zasługuje zmniejszenie ryzyka uszkodzenia mięśni i skóry, Efekty zauważymy praktycznie od razu. W tym przypadku stosowane jest miejscowe znieczulenie.

 

Konsultacja ze specjalistą przed zabiegiem

Przed zabiegiem konieczna jest konsultacja z naszym specjalistą, który zwróci uwagę na przeciwwskazania i zlecą wykonanie badań. Niezwykle ważne jest to, że przeciwwskazaniami do liposukcji podbródka mogą być:

  • choroby nerek,
  • problemy skórne,
  • zaburzenia krzepnięcia,
  • niewyrównana cukrzyca,
  • choroby autoimmunologiczne.

 

Badaniami, jakie zazwyczaj należy wykonać, są głównie: morfologia, poziom elektrolitów, badanie moczu i krzepnięcia krwi.

Zapraszamy na kosnultacje i zabiegi  liposukcji podbródka do lek. Joanny Gunarys.

 

Chcesz umówić się na wizytę? Zapraszam do kontaktu:
tel. 798 090 748
Portal Znany Lekarz >>

Zobacz również
Movember_Centrum Medyczne Gunarys badania urologiczne
08 / 11 / 2022

Profilaktyka raka jąder i prostaty

Czytaj więcej
Cukrzyca — cichy i podstępny zabójca. Rozmowa z lek. Beatą Pękalską
25 / 02 / 2022

Cukrzyca — cichy i podstępny zabójca

Czytaj więcej
Jak prawidłowo zadbać o twarz, aby mieć jak najmniej zmarszczek?
12 / 12 / 2021

Step by step. Jak prawidłowo zadbać o twarz, aby mieć jak najmniej zmarszczek?

Czytaj więcej
Profilaktyka raka szyjki macicy w Gdańsku
28 / 12 / 2021

Profilaktyka raka szyjki macicy

Czytaj więcej
Tabletka dzień po. Ginekolodzy Trójmiasto.
04 / 08 / 2022

Tabletka dzień po – Trójmiasto

Czytaj więcej
Wazektomia. O co tak naprawdę chodzi w męskiej antykoncepcji?
28 / 02 / 2022

Wazektomia. O co tak naprawdę chodzi w męskiej antykoncepcji?

Czytaj więcej
Lipotransfer w medycynie estetycznej. Zabiegi w Gdańsku
18 / 10 / 2021

Odejmij lat twarzy, szyi, dłoniom i powiekom. Lipotransfer w medycynie estetycznej.

Czytaj więcej
Laser frakcyjny – odmłodniej na jesień w Gdańsku
06 / 10 / 2021

Laser frakcyjny – odmłodniej na jesień

Czytaj więcej

Centrum Medyczne Gunarys

Al. gen. J. Hallera 134/231, Gdańsk

Napisz do nas

recepcja@gunarys.pl

Umów się na wizytę

+48 798 090 748