Odbudowa warg sromowych większych kwasem hialuronowym

odbudowa utraconej objętości warg sromowych większych, leczenie dyskomfortu intymnego
wypełnienie-warg-sromowych-kwasem-hialuronowym-gdansk

Odbudowa objętosci kwasem hialuronowym to rewolucyjny zabieg opierajcy się swoje działanie o unikatową budowę hydrożelu, który ma za zadanie zrewitalizować oraz poprawić komfort okolic intymnych. Według najnowszych badań zmiany związane z zanikiem tkanek okolic intymnych dotykają co szóstą kobietę, w szczególności w okresie okołomenopauzalnym. Zanik warg sromowych (tzw. atrofia i hipotrofia warg sromowych) stają sie powodem dyskomfortu, suchośći, nawracających podrażnień oraz częstszych infekcji intymnych.

 

Wraz z wiekiem skóra na całym ciele traci swoja jędrnośc oraz gładkość. Jest to naturalne zjawisko wynikające ze stopniowej utraty włókien kolagenowych oraz elastyny. Proces ten w szczególności nasila się w momencie wygaszania czynności hormonalnej jajników (menopauzy). 

Dodatkowo wraz z wiekiem dochodzi do naturalnego zaniku tkanki tłuszczowej. Oba te procesy w znaczący sposób wpływja niekorzystnie na wygląd i funkcjonalność okolic intymnych, w tym  warg sromowych większych.

Zabieg wypełnienia warg sromowych większych, stanowi również uzupełnienie zabiegu labioplstyki (chirurugicznej korekcji przerostu warg sromowych mniejszych), co pozwala uzyskać lepszy efet kosmetyczny.

 

Czy zabieg boli?

Zabieg odbudowy warg sromowych wiekszych wykonywany jest w gabinecie zabiegowym, w znieczuleniu miejscowym i dla Pacjentek jest w pełni komfortowy. Przed zabiegiem istotna jest konsultacja z lekarzem, aby poznać problem i oczekiwania każdej Pacjentki. Podczas zabiegu używamy od 1-2 ml preparatu na stronę (wszytko to zalezy od stanu wyjściowego i budowy anatomicznej Pacjentki).

Preparat jest wprowadzany do warg sromowych większych za pomocą specjalistycznej kaniuli, która zapewni precyzyjne wykonanie zabiegu odbudowy objetości warg sromowych większych, zachowująć komfort Pacjentki. Efekt zabiegu jest widoczny od razu, a pełny efekt uzyskujemy po około 2 - 4 tygodniach od wykonania zabiegu.

 

Jak wygląda proces gojenia po wypełnieniu warg sromowych większych?

Bezpośrednio po zabiegu Pacjentka może wrócić do swoich codzinnych obowiązków. Do 14 dni po zabiegu należy unikać urazów mechnicznych okolic intymnych , nie narażać tej okolicy na zbyt długi ucisk np, jazdę konną czy jazdę na rowerze.Przez ok 7-14 dni zalecane jest zachowanie również wstrzemięźliwości seksualnej.

 

 

Przeciwskazanie do zabiegu odbudoway warg sromowych większych

  •  aktywna infkecja wirusowa / bakteryjna okolic intymnych
  • ciąża
  • uczulenie na preparat oraz środki znieczulające.

 

Efekt zabiegu odbudoway warg sromowych większych

Zabieg z użyciem opatentowanego hydrożelu do zabiegów ginekologii estetycznej umozliwia wykonanie bezpiecznego zabiegu przywrócenia objętości i wyrówaniania asymetrii warg sromowych większych. Pozwala to chronić srom, a co za tym idzie zmniejsza ryzyko nawrotu infekcji intymnych oraz uczucia dyskomfortu. Efekt zabiegu utrzymuje sie od 12-24 miesięcy, po tym czasie możliwe jest powtórzenie zabiegu w zależności od potrzeb Pacjentki.

 

Zabieg w Centrum Medycznym Gunarys wykonuje lek. Joanna Gunarys. Zapraszamy do zapisów telefonicznych + 48 798 090 748

 

Zobacz również
labioplastyka-ginekologia-estetyczna-gdansk

labioplastyka

Czytaj więcej

Laser tulowy Lavieen - wybielanie okolic intymnych

Czytaj więcej
Gienkologia estetyczna Gdańsk, Centrum Medyczne Gunarys

Ginekologia estetyczna

Czytaj więcej
rewitalizacja-okolic-intymnych-o-shot-gdansk

Rewitalizacja okolic intymnych

Czytaj więcej
laser-monalisa-touch-gdansk

laserowe leczenie nietrzymania moczu

Czytaj więcej
HIFU-ginekologiczne-gdansk

HIFU ginekologiczne

Czytaj więcej

Centrum Medyczne Gunarys

Al. gen. J. Hallera 134/231, Gdańsk

Napisz do nas

recepcja@gunarys.pl

Umów się na wizytę

+48 798 090 748