Mikołaj Romańczuk

Specjalista ortopedii oraz traumatologii narządu ruchu
Mikolaj_Romanczuk

 

Specjalista ortopedii, zajmujący się urazami zarówno dorosłych jak i dzieci. Studia medyczne rozpoczął w 2007 roku. W 2014 zdał Lekarski Egzamin Końcowy. Staż podyplomowy odbył w Samodzielnym Zakładzie Opieki Zdrowotnej MSWiA w Gdańsku, który ukończył w 2015 roku. Kolejnym etapem poszerzania wiedzy była rezydentura oraz uzyskanie tytułu specalisty w Klinicznym Oddziale Ortopedii i Traumatologii Narządu Ruchu Gdańskiego Uniwersytetu Medycznego.

 

Praca to jednocześnie pasja  lek. Mikołaja Romańczuka. Potwierdza to między innymi udział w XXVII Sympozjum Sekcji Ortopedii Dziecięcej Polskiego Towarzystwa Ortopedycznego i Traumatologicznego w Gdańsku, na którym przedstawił pracę „Ocena wyników leczenia osteotomii korekcyjnej kości ramiennej w łokciu szpotawym u dzieci", udział w kilku edycjach organizowanych przez ortopedów z Trójmiasta Bałtyckich Dni Ortopedycznych czy też organizacja Studenckiej Konferencji Ortopedycznej. Szczególnie interesują go: artroskopia stawu barkowego, biodrowego, kolanowego i skokowego. Członek Polskiego Towarzystwa Artroskopowego.

 

Lek. Mikołaj Romańczuk na co dzień spotykam się z wieloma popularnymi problemami pacjentów, takimi jak: ból i urazy kolan, bóle barków i bóle pleców. Część tego typu dolegliwości spowodowana jest wadami postawy, zmianami zwyrodnieniowymi i chorobami reumatycznymi. Inne powstają na skutek kontuzji, na co narażone są szczególnie osoby aktywne fizycznie, częściej niż inne odczuwające skutki urazów sportowych.

 

Pacjentów, którzy wymagają takiej pomocy, jak: badanie układu ruchu, podanie blokad przeciwbólowych, chirurgia ortopedyczna, dobór zaopatrzenia ortopedycznego, iniekcje dostawowe, kwalifikacja do operacji, wstrzyknięcie kwasu hialuronowego, konsultacja urazów sportowych, operacja palca strzelającego, podanie osocza bogatopłytkowego, punkcja stawów czy zakładanie gipsu, zapraszam na konsultacje.

Chcesz umówić się na wizytę? Zapraszam do rejestracji

Centrum Medyczne Gunarys

Al. gen. J. Hallera 134/231, Gdańsk

Napisz do nas

recepcja@gunarys.pl

Umów się na wizytę

+48 798 090 748