
Endoskopia to badanie diagnostyczne służące do zobrazowania nieprawidłowości w zakresie górnego odcinka przewodu pokarmowego (GASTROSKOPIA) oraz dolnego (KOLONOSKOPIA).
Badania gastroskopowe w Centrum Medycznym Gunarys wykonane są na wysokiej klasy aparaturze, pozwalającej zobrazować nieprawidłowości w obrębie przełyku, żołądka oraz dwunastnicy.
Dzięki gastroskopii nasi lekarze specjaliści są w stanie zdiagnozować takie choroby jak:
Podczas badania możemy wykonać m.in. test urazowy, pobrać wycinki do badania histopatologicznego. Wyniki badania dostępne są również w naszym Centrum.
Zabieg wykonywany jest w znieczuleniu miejscowym (lignocaina). Jeśli masz taką potrzebę, po konsultacji z lekarzem, można podać dożylnie lek zapewniający bardziej komfortowe przeprowadzenie badania bez uczucia lęku i niepokoju.
Po zabiegu gastroskopii odpoczywasz w Centrum pod nadzorem wykwalifikowanego personelu medycznego.
Bezpieczeństwo i higiena są u nas na pierwszym miejscu! Sprzęt do badania po każdym użyciu jest sterylizowany. Elementy wymienne (ustniki, kleszczyki, szczypczyki itp.) są jednorazowego użytku, co zapewnia najwyższy poziom Twojego bezpieczeństwa.
Przygotowanie do zabiegu gastroskopii: badanie odbywa się na czczo, minimum 6 godzin bez spożywania pokarmów stałych.
Kolonoskopia jest najdokładniejszym badaniem pozwalającym ocenić kondycję jelita grubego.
Badanie pozwala na diagnostykę oraz kontrolę wielu schorzeń przewodu pokarmowego m.in.:
Pamiętaj, że kolonoskopia jest pierwszym i głównym elementem prewencji raka jelita grubego! Jeśli masz 50 lat i więcej OBOWIĄZKOWO powinnaś/powinieneś poddać się temu badaniu.
Standardowo zabieg kolonoskopii trwa około 30 do 40 minut. Najczęściej, aby zapewnić Ci komfort, lekarz podaje znieczulenie dożylne (analgosedację), jednakże większość naszych Pacjentów nie wymaga tej procedury. Po zabiegu, na spokojnie, pod okiem wykwalifikowanego personelu medycznego naszego Centrum, odpoczniesz w pokoju pozabiegowym.
Przygotowanie do badania kolonoskopii:
WAŻNE! W przypadku przyjmowania leków przeciwzakrzepowych np. Acenocumarol, Sintrom, Clopidogrel należy je odstawić́ w porozumieniu z lekarzem prowadzącym na około 7 dni przed datą badania i zamiennie podawać́ zastrzyki z heparyną (np. Fraxiparyna, Clexane). W przypadku innych preparatów przeciwzakrzepowych (Acard, Polocard) ich odstawienie należy skonsultować́ z lekarzem prowadzącym.
Sugerujemy, aby: