Plastyka powiek

plastyka-powiek

PLASTYKA CHIRURGICZNA POWIEK ( BLEFAROPLASTYKA)

Plastyka powiek górnych polega na chirurgicznym wycięciu nadmiaru skóry oraz nagromadzonej tkanki tłuszczowej w zakresie górnej powieki. Zabieg wykonywany jest w znieczuleniu miejscowym a czas jego wykonania wynosi około 60 minut. Po zakończonej operacji można bez problemu wrócić do domu. Szwy usuwane są po kilku dniach od zabiegu. Efekt operacji utrzymuje się do kilkunastu lat, a w większości przypadków jest zabiegiem jednorazowym co pozwala cieszyć się młodym i atrakcyjnym wyglądem okolicy oczu przez długi czas.

 

KTO KWALIFIKUJE SIĘ DO ZABIEGU PLASTYKI POWIEK?

Do zabiegu blefaroplastyki powiek kwalifikują się pacjenci w różnym wieku, gdyż problem nadmiernej wiotkości skóry powiek jest złożony. Wpływa na niego : wiek, ekspozycja na promienie słoneczne, budowa anatomiczna okolicy oka. W większości pacjenci zgłaszają się z powodu nadmiernej wiotkości skóry powiek związanych z utratą elastyczności skóry oraz osłabieniem siły mięśni oka związanej z wiekiem.

 

PRZED ZABIEGIEM

Bezpośrednio przed zabiegiem należy wykonać podstawowe badania laboratoryjne:

 • morfologia
 • układ krzepnięcia
 • mocznik, kreatynina, poziom elektrolitów (sód, potas)
 • przeciwciała anty-HCV i anty-HBS

Wymagana jest również konsultacja okulistyczna, celem wykluczenia przeciwwskazań do zabiegu.

Bardzo ważna jest również konsultacja w gabinecie chirurgicznym przed zabiegiem. Pacjent podczas wizyty otrzyma wszelkie informacje na temat planowanego zabiegu plastyki powiek oraz dokumentacje do wypełnienia. Należy podczas tej wizyty poinformować lekarza o wszelkich uczuleniach na leki, chorobach przewlekłych oraz lekach przyjmowanych na stałe. Wszystko to, ma zapewnić bezpieczeństwo pacjenta podczas zabiegu oraz bezpośrednio po jego zakończeniu !!!

 

PRZECIWSKAZANIA DO ZABIEGU BLEFAROPLASTYKI POWIEK

 • wszelkie zaburzenia hematologiczne
 • przyjmowanie leków przeciwkrzepliwych ( Xarelto, Pradaxa, Warfin, Sintrom)
 • infekcje bakteryjne lub wirusowe
 • ciąża oraz karmienie piersią
 • tworzenie bliznowców
 • czynna choroba nowotworowa
 • zaburzenia psychiczne
 •  uczulenia na leki znieczulające ( np. lignocaina, bupiwakaina)
 • niekontrolowana cukrzyca oraz nadciśnienie tętnicze

 

JAK WYGLĄDA OKRES PO ZABIEGU ?

Obrzęki oraz zasinienia – zarówno powiek górnych jak i dolnych to typowy efekt pozabiegowy . Efekt gojenia trwa od 7-14 dni. Po tym czasie większość działań związanych z zabiegiem powinny ustąpić. Szwy skórne ściągane są w 6-7 dobie po zabiegu.
Pełen efekt wygojenia powiek uzyskujemy po 3-4 miesiącach od zabiegu.

 

GDZIE PRZEPROWADZANY JEST ZABIEG BLEFAROPLASTYKI?

Zabieg przeprowadzamy w naszym gabinecie zlokalizowanym w Gdańsku z zachowaniem wszelkich możliwych standardów dotyczących higieny i bezpieczeństwa pacjenta.

 

CENA ZABIEGU PLASTYKI POWIEK

Cena zabiegu plastyki powiek górnych i dolnych ustalana jest indywidualnie i zależy od jego złożoności. Wycena następuje w trakcie pierwszej konsultacji w oparciu o przeprowadzony wywiad i kondycję powiek. Koszt zabiegu uzależniony jest również od tego, czy zdecydujemy się na plastykę obydwu powiek, czy tylko górnych lub dolnych. Cena zabiegu zaczyna się od 4200 zł.

 • Konsultacja przed zabiegiem - 350 zł
 • Plastyka powiek górnych - 4200 zł
 • Plastyka powiek dolnych - 6500 zł
 • Plastyka powiek górnych – poprawka po zabiegu wykonanym w innym gabinecie - 6000 zł

* W dniu konsultacji jeżeli Pacjent zdecyduje się na zabieg otrzymuje formularz zgody na zabieg wraz z zaleceniami pozabiegowymi. Dokument wypełniony wraz z kompletem badań należy dostarczyć do gabinetu w dniu zabiegu. Brak wszystkich w/w dokumentów będzie skutkowało odwołaniem zabiegu w danym terminie.
Dodatkowo pobierana jest opłata w wysokości 1000 zł ( kaucja), o którą pomniejszana jest opłata w dniu zabiegu. W momencie odwołania zabiegu, później niż 14 dni przed ustaloną datą, kaucja przepada ( nie dotyczy się to zmiany terminu zabiegu, lub ciężkich przyczyn zdrowotnych poświadczonych odpowiednią dokumentacją medyczną )

Umów się na wizytę z lek. Joanną Gunarys

Centrum Medyczne Gunarys

Al. gen. J. Hallera 134/231, Gdańsk

Napisz do nas

recepcja@gunarys.pl

Umów się na wizytę

+48 798 090 748